Jak dbać o eleganckie ubrania bez wizyty w pralni? Poznaj pralki i-Pro 7 marki Haier

Zjawisko fast fashion i związana z nim nadprodukcja odzieży stanowi ogromne zagrożenie dla naszej planety. Szacuje się, że przeciętny konsument wyrzuca ponad połowę swoich ubrań w ciągu roku od ich zakupu. Jednym ze sposobów na ograniczenie liczby odpadów jest bardziej świadome i racjonalne podejście do mody. To jakość – a nie cena – powinna stanowić dziś główne kryterium przy wyborze odzieży. Co jeszcze możemy zrobić, aby nasze ubrania służyły nam przez lata?

Stawianie na jakość i ograniczanie liczby ubrań w garderobie wiąże się z ich częstszą konserwacją. Wysokogatunkowa, elegancka odzież wymaga od nas odpowiedniej pielęgnacji. Troskliwe pranie to pierwszy krok, aby przedłużyć ich życie – i nie mam tu na myśli prania ręcznego czy częstych wizyt w pralni. Istnieje prostsze rozwiązanie w postaci Haier i-Pro 7. Jest to seria pralek, wykorzystujących technologię mikropary do odświeżania najdelikatniejszych ubrań (płaszczy, garniturów, koszul, sztucznych futer, garsonek itd.).

W dzisiejszym artykule znajdziecie recenzję sprzętów Haier oraz porady, które pozwolą Wam przedłużyć życie ulubionych ubrań. Wszystko po to, zaoszczędzić czas i pieniądze, a przy okazji zatroszczyć się o środowisko naturalne.

pralka i-Pro 7 Haier

Jak dbać o jedwabne koszule?

Jedwab uważany jest za najszlachetniejszą z tkanin. Nie bez powodu kojarzony jest z luksusem – to dość kosztowny materiał, co oczywiście wpływa na jego cenę. Jedwabną koszulę najlepiej odświeżyć w pralni chemicznej albo samodzielnie, piorąc ją ręcznie w niskiej temperaturze – do 30 stopni.

Pranie w domowej pralce jest dość ryzykowne. Tak delikatna tkanina poddawana mocnemu tarciu i wirowaniu może szybko ulec zniszczeniu. W przypadku pralek i-Pro 7 rozwiązanie stanowi technologia i-Refresh, która łączy dokładną kontrolę temperatury i przepływ ciepłego powietrza z działaniem mikropary. Możemy powierzyć jej nasze najcenniejsze, jedwabne ubrania bez obaw, że stracą swój połysk i miękkość.

Dowiedz się więcej o pralkach marki Haier, klikając tutaj>

Struktura jedwabiu za sprawą działania wody staje się delikatniejsza i podatna na rozciąganie, dlatego ten etap nie powinien trwać dłużej niż kilka minut. Tu z pomocą przychodzi funkcja i-Time, która pozwala dostosować czas prania z dokładnością do 5 minut. Można go skrócić albo wydłużyć nawet w trakcie trwania cyklu.

i-Pro 7 marki Haier

Naturalne tkaniny, takie jak jedwab, mają tendencję do gniecenia się. Po praniu warto więc taką koszulę przeprasować, aby wróciła do pierwotnej wersji. Możesz też to zrobić przy użyciu parownicy, zwykłego żelazka, wybierając ustawienia do prasowania jedwabiu albo przez bawełnianą szmatkę, która oddzieli koszulę od żelazka. Z pralką marki Haier jest to jeszcze prostsze, ponieważ posiada ona funkcję Easy Iron, która redukuje zagniecenia.

Jak odświeżać płaszcze, marynarki i sztuczne futra?

Technologia i-Refresh sprawdza się również w przypadku płaszczy, marynarek czy sztucznych futer, których czyszczenie dotąd możliwe było wyłącznie w pralni chemicznej. Całkiem spora, bo 12-kilogramowa pojemność pralki Haier I-Pro 7 (model HW120-B14979 Refresh) pozwala na pranie i odświeżanie ciężkich okryć wierzchnich.

Sprawdź ceny pralek z serii i-Pro 7, klikając tutaj >

Urządzenie to wykorzystuje wewnętrzną cyfrową wagę do ważenia prania, a następnie automatycznie dostosowuje zużycie wody i czas trwania cyklu tak, by zużycie energii było minimalne.

jak prac eleganckie ubrania haier

Płaszcze z reguły pierzemy raz albo dwa razy do roku, po sezonie. W międzyczasie warto zastosować kilka tricków, żeby służyły nam jak najdłużej i wolniej się zużywały. Kosmetyki takie jak perfumy, lakier do włosów czy woda kolońska należy stosować przed nałożeniem płaszcza. Szalik jest fantastycznym dodatkiem, który nie tylko grzeje, ale też zapobiega powstawaniu plam na kołnierzu.

Wiele materiałów niszczy się też od noszenia ciężkich toreb, nie wspominając o powstających odbarwieniach. Warto więc wyposażyć się w golarkę do ubrań, dzięki której pozbędziesz się zmechaceń oraz luźnych nitek. Przyda się też specjalny wałek do usuwania włosów i sierści. Po takich zabiegach, dobry jakościowo płaszcz nawet po latach, będzie wyglądał jak nowy.

i-Pro 7 Haier jak prac eleganckie ubrania

Niezwykle ważny jest też sposób przechowywania. Aby zachować oryginalny kształt okrycia, powieś je na wytrzymałym wieszaku z odpowiednią wyściółką i szerokością odpowiadającą ramionom. Po deszczowym dniu nie chowaj płaszcza bezpośrednio do szafy. Pozwól mu wyschnąć w wentylowanym pomieszczeniu. Poza sezonem przechowuj go w specjalnym pokrowcu, w którym nie będzie się kurzył. Jeśli zaś udajesz się do klubu i zostawiasz kurtkę w szatni, przekręć ją na lewą stronę tak, by ewentualne plamy zniszczyły podszewkę, a nie warstwę zewnętrzną.

Jak prać wełniane swetry i kardigany?

Wełniane swetry i kardigany (modele rozpinane) nie są zarezerwowane wyłącznie do eleganckich stylizacji, jednak bardzo często się w nich pojawiają. W szczególności kaszmir jest materiałem niezwykle szlachetnym i – mówiąc wprost – drogim. Cena idzie jednak w parze z jakością. Wiedzą o tym ci, którzy mają w swojej szafie choć jeden cieniutki kaszmirowy sweter lub szal, który grzeje znacznie lepiej niż jego grubsze odpowiedniki wykonane z innych materiałów.

Wełny, w tym kaszmir, należy prać podobnie jak jedwab – w chłodnej wodzie z dodatkiem płynu przeznaczonego do delikatnych tkanin, ewentualnie szamponu, płucząc potem w wodzie o tej samej temperaturze. Innym rozwiązaniem, które na pewno pozwala zaoszczędzić czas, jest pranie w pralce, jeśli ta ma specjalny program do wełny. Do czyszczenia wełny nie stosuj funkcji prania wstępnego ani wirowania, które mogłoby rozciągnąć włókna.

i-Pro 7 Haier jak prac eleganckie ubrania

Wszystkie opisane wyżej materiały można suszyć w suszarce kondensacyjnej z pompą ciepła, ponieważ te modele umożliwiają suszenie w wyjątkowo niskich temperaturach. Jak się dowiedziałam, powierzchnię bębna pralko-suszarek Haier z serii i-Pro 7 zaprojektowano tak, aby imitowała kształt poduszek. Materiały delikatnie ślizgają się po jej powierzchni, dlatego nawet najdelikatniejsze tkaniny, do których niewątpliwie należą kaszmir oraz jedwab, pozostaną w nienaruszonym stanie – bez ryzyka skurczenia lub sfilcowania.

Czy pralka i-Pro 7 marki Haier sprawdzi się u Ciebie?

Pralki i pralko-suszarki z serii i-Pro 7 dostosowane są nie tylko do osób, które na co dzień wybierają eleganckie stroje. Sprawdzi się u tych z Was, którzy dbają o swoje ubrania, chcą przedłużyć ich żywotność, cenią sobie czas wolny oraz wygodę. Ze względu na dużą pojemność – do 12 kg – pralki z serii i-Pro 7 to idealne rozwiązanie dla dużych rodzin. Z kolei funkcja pary, która eliminuje wszelkie zapachy, alergeny i bakterie, sprawia, że jest to urządzenie polecane alergikom.

Zobacz wszystkie modele z serii i-Pro 7, klikając tutaj >

i-Pro 7 Haier jak prac eleganckie ubrania

Najważniejsze funkcje i zalety i-Pro 7

  • Funkcja i-Refresh umożliwia szybkie odświeżenie najdelikatniejszych ubrań.
  • System antybakteryjny ABT® eliminuje do 99,9% bakterii i zarazków.
  • Funkcja pary zapewnia delikatne, ale głębokie czyszczenie i zmniejsza ilość zagnieceń.
  • Na końcu każdego cyklu prania uruchamiany jest automatyczny system czyszczenia pralki. Zapewnia to nie tylko bardziej higieniczne pranie, ale także zwiększa trwałość urządzenia.
  • Możliwość wydłużenia lub skrócenia czasu prania, nawet w trakcie trwania cyklu.
  • Cyfrowy panel sterowania, który umożliwia łatwe i wygodne sterowanie pralką.
  • Dzięki silnikowi Direct Motion urządzenie jest ciche, zaś wibracje zminimalizowane. To innowacyjne rozwiązanie gwarantuje zwiększoną trwałość – z gwarancją na 15 lat.

Z mojej perspektywy to możliwość prania i odświeżania delikatnych tkanin jest największą zaletą urządzeń Haier. Przyznaję, że często zwlekam z wizytami w pralni. Zdarza się więc, że płaszcze oddaję do czyszczenia przed nowym sezonem, bo zapomniałam zrobić tego zaraz po poprzednim. Brakuje mi też czasu i chęci na ręczne pranie swetrów. Jeśli z Wami jest podobnie, warto rozważyć zakup takiej pralki lub pralko-suszarki.

Wpis powstał we współpracy z marką Haier.

Comments

  1. Klaudia Odpowiedz

    Pralka, która pomieści wsad do 12kg? To coś dla mnie i mojej 5-osobowej rodziny 😉

  2. Agata Odpowiedz

    Genialna pralka 🙂 może kiedyś wyląduje u mnie w mieszkaniu 😀

    • Kapuczina Odpowiedz

      Jeśli się zdecydujesz, daj znać, jak się sprawuje 🙂

  3. Marta Odpowiedz

    NAjwiększy problem zawsze mam właśnie z płaszczami, kurtkami, marynarkami i ogólnie odzieżą wierzchnią. Dlatego zawsze oddaję je po sezonie do pralni chemicznej, bo sama się obawiam, że je tylko zniszczę :O

  4. Agata Odpowiedz

    Bardzo fajny artykuł a pralka taka może zawita do mnie:)

    • Kapuczina Odpowiedz

      Jakby co, daj znać, jak Ci się sprawdza 🙂

  5. Butik Online Odpowiedz

    Super wpis. Ostatnio coraz częściej tu bywam i polecam znajomym. Pozdrawiam.

  6. Butik Online Odpowiedz

    Super wpis. Ostatnio coraz częściej tu bywam i polecam znajomym, czekam na więcej. Pozdrawiam.

  7. Gosia Odpowiedz

    Genialna pralka! Świetny wpis, myślę że przyda się ogromnej liczbie gości 🙂

  8. elaine Odpowiedz

    sprzęt wygląda elegancko, a i cena dosyć przystępna jak na pralkę wysokiej klasy 😀 mam właśnie masę wełnianych ciepłych swetrów, kardiganów i sukienek, które łatwo się mechacą i rozciągają jak się je nieumiejętnie pierze, także specjalny program jak najbardziej by się przydał 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.