12 listopada 2013

31 dni – 31 postów

31 dniNowa Kapuczina rodziła się w bólach moich i programisty. Ostatecznie przyszła na świat 12 listopada 2013 roku o godzinie 4.33. Taki ranny ptaszek mi się trafił. Bardzo długo czekałam na tę zmianę. Można powiedzieć, że już rok, jednak wszelkie próby jej tworzenia kończyły się fiaskiem. Współautorem tego dzieła jest Dobry Duszek (nie pozwala podawać mi imienia i nazwiska, a tak się do niego zwracam). Nie mogę sobie przypomnieć, jak dokładnie się poznaliśmy, ale na pewno stało się to właśnie za sprawą bloga. Dobry Duszek to odpowiednie określenie, ponieważ D. czuwa zawsze, kiedy nie radzę sobie z technicznymi sprawami (czytaj: „dlaczego pulpit obrócił mi się i wszystko zrobiło się pionowe?” albo „skąd będę wiedziała, że mikrofon działa odpowiednio?”). Cóż, nie ma ze mną lekko. Urodziłam się i zapewne umrę jako technofob. Z tego miejsca pragnę podziękować mu za wszelką pomoc i cierpliwość (np. przy wizualizacji ponad dwudziestu czcionek, bo przecież nie potrafię ich sobie wyobrazić). Dziękuję Dobry Duszku!

Dziękuję także Kasi Jackowskiej za przygotowanie nowego loga strony.

Poprzednia wersja strony, oprócz tego, że nie satysfakcjonowała mnie estetycznie (był tam bałagan, a sam blog wyglądał jak każdy inny), również ograniczała jeśli chodzi o konwencję postów, a te po prostu zaczęły mnie nudzić. Kapuczina więc ma nie tylko nowy design i domenę, ale także przejdzie metamorfozę treści. Nie rezygnuję z pokazywania tutaj zdjęć stylizacji (wiem, że wielu z Was odwiedza blog właśnie dla nich), ale zależy mi na poszerzeniu tematyki i formy postów.

Kategorie bloga podzieliłam trochę inaczej niż na większości znanych mi blogów, gdyż nie jest to podział tematyczny a gatunkowy (przynajmniej częściowo). Co będzie można tutaj znaleźć?

 • STYLIZACJE czyli moje codzienne zestawy. Oprócz klasycznych postów, pojawią się również takie, w których pokazuję, jak daną rzecz nosić na dwa sposoby.
 • FELIETONY&RECENZJE czyli moje spojrzenie na zjawiska/produkty/kolekcje. Nazwa kategorii jest raczej umowna i ma wskazywać na teksty, które oparte są na subiektywnej opinii.
 • PORADNIKI czyli wszystko to w czym mogę Wam pomóc i czego Was nauczyć, od sposobu noszenia/ czesania/ malowania się po przeróbki krawieckie. Znajdą się tu również wszystkie tutoriale i diy.
 • WYDARZENIA&PODRÓŻE czyli inicjatywy, w jakich biorę udział.
 • VLOG czyli moda w wersji video. Na razie włączając tę kategorię na górnym pasku, znajdziecie dotychczas publikowane na blogu filmiki. W niedalekiej przyszłości, czyli jeszcze w tym miesiącu (teraz się nie wymigam!) powinien pojawić się na blogu pierwszy odcinek właściwego video bloga. Muszę tylko nabrać odwagi;).
 • KONKURSY – jasna sprawa
 • INNE czyli niezaklasyfikowane do żadnej z kategorii.

W związku z ostatnimi pracami na blogu publikowałam stosunkowo niewiele treści jak na mnie, dlatego dziś zapowiadam akcję 31 dni – 31 postów! Przez okrągły miesiąc wpisy będą się tu pojawiać codziennie. Zapraszam do odwiedzania bloga!

Jeszcze tylko jeden drobiazg. Od teraz tytuły postów będę pisała w języku polskim. Oczywiście wyrażeń, które już się utarły, jak na przykład „lifestyle”, nie zamierzam zmieniać na „styl życia”, ale w związku z tym, że nie pojawiają się tu już tłumaczenia na język angielski, rezygnuję także tytułów w tym języku.

Dołącz do dyskusji! 16 komentarzy

 1. Bardzo korzystna zmiana. Z niecierpliwością czekam na kolejne posty 😉

  Odpowiedz
 2. Oooo, teraz jest idealnie.

  Odpowiedz
 3. Jestem totalnie zaskoczona i zachwycona pracą jaką wykonałaś. Strona pasuje do Ciebie.

  pozdrawiam z choszczna,
  Joanna.

  Odpowiedz
 4. Kapuczina piękny design!

  Będziesz na BFG? 🙂

  Odpowiedz
 5. Wow, jaka zmiana. Prosty ale z drugiej strony piękny i oryginalny wygląd bloga :). Życzę powodzenia w wyzwaniu 31 dni – 31 postów!.

  Odpowiedz
 6. świetnie teraz to wszystko wygląda 🙂
  zapraszam do siebie 😉

  Odpowiedz
 7. Tak się właśnie zastanawiałam czemu w czytniku pojawiły mi się stare posty z rana, to teraz już wiem 😀 Jest pięknie, podoba mi się niezmiernie 🙂

  Odpowiedz
 8. och, akceptacja plików cookies jest słodka 🙂
  zapowiada się ciekawie 😀

  Odpowiedz
 9. Blog wygląda super! Sama w sumie marzę o bardzo podobnym rozkładzie!

  Odpowiedz
 10. Wow, ale się tutaj zmieniło!

  Odpowiedz
 11. i super 🙂 powodzenia na nowym blogu:)

  Odpowiedz
 12. Trzymam kciuki za wpisy każdego dnia. Nie lada wyzwanie ! 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz