19 grudnia 2016

Najmodniejsze miejsca w Trójmieście: Eliksir

Selfie - restauracja Eliksir

Pamiętacie cykl „Najmodniejsze miejsca w Trójmieście”? Postanowiłam go przywrócić i przedstawić Wam kolejny lokal – restaurację Eliksir, która w grudniu obchodziła swoje pierwsze urodziny. Mieści się ona w zabytkowej Willi Komendanta na terenie gdańskiego Garnizonu (we Wrzeszczu). Trafiłam tam dzięki poczcie pantoflowej, za sprawą mojej Pauli i później zabrałam ją na obiad.

Sala do wynajęcia - Restauracja Eliksir

Zaczęłyśmy od przystawek, przeszłyśmy przez dania główne i oczywiście zakończyłyśmy wyśmienitym deserem, a właściwie deserami – ograniczała nas wyłącznie pojemność żołądków. To, co wyróżnia kartę dań w Eliksirze od innych restauracji, to połączenia dań z koktajlami. Genialny pomysł! Możecie zamówić pojedyncze danie albo potrawę z dopasowanym do niego napojem (alkoholowym). Oczywiście skorzystałyśmy z drugiej wersji, żeby sprawdzić, czy faktycznie do siebie pasują 🙂 Ja zamówiłam łososia, więc dostałam do niego delikatny koktajl Spice me up. Za to Paula wybrała żeberka i Trzy Świnki – zdecydowanie najmocniejszy i najciekawiej podany drink z całej karty.

Przystawki - zupa krem z pieczonego ziemniaka i poru Restauracja Eliksir - Wrzeszcz Restauracja Eliksir - bar - Wrzeszcz Karta dań Danie główne - łosoś Eliksir - danie główne Żeberka aromatyzowane pomarańczą Drink Trzy świnki z bekonem i białą czekoladąEliksir Wrzeszcz

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku deserów. Gruszka gotowana w białym winie jest podawana z delikatnym koktajlem Goodbay Daisy, zaś kokosowy krem brulee z rześkim Pasikonikiem.

Potrawy są dopracowane w najmniejszym szczególe i pięknie podane. Cieszą nie tylko żołądek, ale też oczy! Obie zgodnie uznałyśmy, że to idealne miejsce na randkę albo spotkanie biznesowe. Eleganckie, z niebanalną, doskonale skomponowaną kartą. Co bardzo ważne – nie jest przy tym „sztywne”. Czułyśmy się tam bardzo swobodnie. Ponadto, w weekendy w Eliksirze odbywają się koncerty z muzyką na żywo, dlatego warto śledzić ich na Facebooku i wpaść w większym gronie! Jeśli zaś chcecie spotkać się w nieco bardziej kameralnej atmosferze, możecie wynająć specjalną salę z kanapami (widoczną na drugim zdjęciu).

Serdecznie dziękujemy ekipie z restauracji Eliksir za ciepłe przyjęcie! Do zobaczenia 🙂

Kokosowy krem brulee Kokosowy krem brulee Gotowana gruszka w białym winie

Restauracja Eliksir
ul. M. Hemara 1
Gdańsk Wrzeszcz

Dołącz do dyskusji! 5 komentarzy

 1. Ostatnio mam ochotę na deser z gruszką w roli głównej… i Ty mi jeszcze bardziej narobiłaś apetytu 😉

  Odpowiedz
 2. Ej super wygląda ten drink – trzy świnki!

  Odpowiedz
 3. Moje ulubione miejsce w Trójmieśce 🙂

  Odpowiedz
 4. magiczne miejsce 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.