Depilacja laserowa – Laser vectus

Wizyta w klinice Clinica Cosmetologica

Istnieje kilka domowych zabiegów, których wyjątkowo nie lubię, a jednym z nich jest oczywiście depilacja. O ile lekkie podrażnienia i wrastające włoski jestem jeszcze w stanie przeżyć, to codzienne zabawy z jednorazową maszynką traktuję jak udrękę i stratę czasu. Między innymi dlatego zdecydowałam się na depilację laserową w salonie Clinica Cosmetologica, o której chciałabym Wam teraz opowiedzieć.

Jak wygląda zabieg usuwania owłosienia?

Na początku Kosmetolog (w moim przypadku nieoceniona Pani Julia) przeprowadza wywiad, żeby wykluczyć przeciwskazania do wykonania zabiegu. Następnie kładziesz się na fotelu. Za pomocą czytnika Skintel badany jest aktualny poziom aktywnej melaniny w skórze i na tej podstawie dobierane natężenie wiązki laserowej. Otrzymujesz specjalne okulary, po czym rozpoczyna się właściwy zabieg.

Jak długo trwa zabieg?

Jak podano na stronie Clinica Cosmetologica, depilacja całych nóg trwa około 30 min, pach – około 5 min, głębokie bikini to 15 min, a wąsik – 5 min. W przypadku moich nóg pojedynczy zabieg nie przekroczył nigdy 20 minut.

Clinica Cosmetologica - Gdańsk

Jak przygotować się do zabiegu?

Dzień przed lub w dniu zabiegu należy zgolić włoski w wybranej okolicy maszynką – tak żeby skóra była gładka, ale też pozbawiona podrażnień. Nie powinna również być przesuszona.

Do czterech tygodni przed planowaną depilacją laserową nie wolno wyrywać włosów woskiem, usuwać depilatorem czy pęsetą, a także stosować kremów z kwasami owocowymi, witaminą A i witaminą C w miejscu depilacji. Musisz też pamiętać, żeby tydzień przed zabiegiem nie przyjmować leków fototoksycznych i fotoalergicznych, nie pić ziół, typu: nagietek, dziurawiec, herbata Figura 1, 2.

Ile zabiegów potrzeba, by usunąć owłosienie na dobre?

Na stronie można przeczytać, że jest to od 4 do 6 zabiegów, ale stawiałabym raczej na górną granicę! W moim przypadku zabiegów było chyba 6, ale już widzę, że muszę wrócić na jeszcze jeden.

Laser Vectus - depilacja laserowa Depilacja laserowa nóg w Clinica Cosmetologica

Jak często odbywają się zabiegi?

W przypadku owłosienia na twarzy – średnio co 4 tygodnie, na ramionach i bikini – co 4-6 tygodni, na plecach oraz nogach – co 8-10 tygodni.

Kiedy najlepiej rozpocząć serię zabiegów?

Krótko po zabiegach nie wolno się opalać, korzystać z sauny czy basenu. Sądzę, że najlepiej byłoby rozpocząć serię tuż po lecie, ale oczywiście to zależy od prywatnych odczuć i potrzeb. W moim przypadku wybór okresu był akurat bez znaczenia, ponieważ w ogóle się nie opalam, a godziny spędzone w ciągu roku w saunie czy basenie mogę policzyć na palcach jednej ręki.

Depilacja laserowa - Gdańsk

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak! Właśnie dla Twojego bezpieczeństwa przed rozpoczęciem zabiegu sprawdzany jest aktualny poziom aktywnej melaniny w skórze. Dostajesz również okulary, które chronią oczy przed ewentualnym dostaniem się do nich wiązki laserowej.

Czy to boli?

Tak! Myślę, że nie ma sensu się oszukiwać i pisać o bezbolesnej depilacji. Ale muszę też zaznaczyć – nie jest to ból nie do wytrzymania! Zależy od grubości włosa, natężenia wiązki laserowej oraz odporności danej osoby. Akurat moja nigdy nie była największa.

Nie przejmowałabym się jednak za bardzo, ponieważ w każdym momencie możesz poprosić o zrobienie krótkiej przerwy. Mi zawsze pomagała piłeczka antystresowa i opowieści Pani Julii – nieważne na jaki temat. Ważne, że odwracały moją uwagę.

Zaczerwienienie lub delikatny obrzęk po zabiegu może utrzymywać się maksymalnie do 3 dni. W moim przypadku znikał po około 2 godzinach.

Przebieg depilacji laserowej

Ile kosztuje zabieg?

Akurat całe nogi są najdroższą partią ciała. Kosztują 599 zł za zabieg. Jeśli interesują Cię inne części, zerknij na CENNIK.

Jakie są moje wrażenia?

Napiszę bez zbędnego owijania w bawełnę – bardzo pozytywne. Depilacja laserowa to może wydatek i trochę bólu, ale też nieoceniony komfort! Poza tym usuwanie owłosienia woskiem czy depilatorem elektrycznym też nie należy do najprzyjemniejszych. W szczególności polecam te zabiegi osobom, które muszą raz (a nawet dwa razy) dziennie się depilować, a do tego mają rozległe albo grube owłosienie.

Osobiście najbardziej przekonuje mnie wizja permanentnego usunięcia włosków. Bardzo dużo osób narzeka, że po jakimś czasie zaczynają one odrastać. Zresztą sama mam ten problem w przypadku innej części ciała, którą poddałam zabiegom dwa lata temu. Uprzedzę więc, że to nieprawda, iż owłosienie wraca po roku do stanu sprzed zabiegu! Są to co najwyżej niewielkie odrosty, z którymi można sobie poradzić, zapisując się na pojedynczy zabieg depilacji laserowej.

Mam też bardzo miłe odczucia jeśli chodzi o samą klinikę. Nie tylko ze względu na skuteczność samych zabiegów, ale przede wszystkim miłą atmosferę i swobodę, które są niezbędne, gdy leży się półnagą na fotelu 🙂

Laser vectus - depilacja laserowa nóg

Comments

 1. Anka Odpowiedz

  A wiesz że sama się zastanawiałam nad depilacją laserową!? Akurat w moim przypadku okolic bikini. Tylko troche mi za drogo. Z drugiej strony, chyba warto uzbierać i mieć potem spokój. Dzięki za rozwianie wątpliwości i polecenie bezpiecznego gabinetu.

 2. Żaneta Odpowiedz

  Akurat w tym tygodniu, również odwiedziłam tą klinikę na depilację całościową bikini i pach. Moje odczucia również jak najbardziej na plus 😉 Warto wykupić pakiet na więcej zabiegów, bo dużo bardziej się opłaca. 😉 Pani, która wykonuje zabieg bardzo miła i wywiera pozytywne wrażenie. Również polecam klinikę 😉

 3. Aneta P. Odpowiedz

  Od dawna się nad tym zastanawiałam a Ty mnie przekonałas 😉

 4. Bizu_Maria Odpowiedz

  Mnie też! Muszę wreszcie zrobić porządek z tymi wrastającymi włoskami…

 5. Juliet Odpowiedz

  Też robiłam zabieg w tej klinice, jestem mega zadowolona!

 6. KingaDun Odpowiedz

  Miałam okazję skorzystać z zabiegów depilacji laserowej laserem ligh sheer w Białymstoku w Laser Delux. Jestem zadowolona. Depilowałam sobie nogi i pachy. Efekty widziałam po 2 zabiegu teraz po całej serii 6 zabiegów na każda partię ciała mam idealnie gładką skórę.

 7. Paulina Odpowiedz

  Ja też wybrałam się ostatnio na depilację laserem 🙂 udało mi się dorwać Kody Rabatowe na całą serię w salonie w Nowym Sączu i jestem bardzo zadowolona 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.