18 listopada 2013

Zalety i wady Blog Forum Gdańsk 2013

1441311_614061675326314_602593773_n

Zalety Blog Forum Gdańsk 2013

 • Kasa, kasa… jeszcze więcej mniej kasy.

Mówiliśmy o niej rok i dwa lata temu, regularnie w telewizjach śniadaniowych, wywiadach, w prasie czy radiu. Dziennikarze pytają, my odpowiadamy. Sama nie jestem bez winy! Temat przejedzony i nudny jak flaki z olejem, który mam nadzieję, że został zamknięty przez Tomka Tomczyka w jego ostatniej (całkiem niezłej) książce „Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj”. Tegoroczne Blog Forum Gdańsk słusznie starało się ten właśnie wątek ominąć. Tym samym wyłuszczyć tematy takiej jak: cele blogowania, odpowiedzialność blogera czy rzetelność.

 • Ludzie wszystkich B(V)LOGÓW, łączcie się!

Tak, wiem! Po Blog Forum wszyscy piszemy o tym, jak fajnych ludzi spotkaliśmy i jak dobrze się bawiliśmy. Tylko jak tego nie napisać? Blogerzy to ciekawe środowisko, pełne ambitnych, inspirujących i różnorodnych ludzi. Trudno spotkać tu klasycznych nudziarzy.

IMG_2659

 • Suweniry!

Czyli Instadruk i zdjęcia, które mogliśmy zabrać ze sobą do domu. Swoje już wkleiłam do albumu!

www.avmedia.plIMG_2736

 • Przytułek dla bezdomnych

Ten temat jest stosunkowo dziwny i jestem pewna, że to tylko i wyłącznie mój punkt widzenia. Kiedy trafiłam w sobotę po after party do domu, okazało się, że w mieszkaniu nie ma prądu! Ostatkiem sił wspięłam się nawet na drabinę, by sprawdzić korki, ale to nie pomogło. Zrezygnowana zmyłam makijaż, wbiłam się w piżamę i umyłam zęby… kremem do depilacji! Niestety, kiedy się przebudziłam prądu wciąż nie było, a lista potrzeb zaczęła się powiększać: zjeść, napić się kawy, napić się herbaty, napić się soku, podładować telefon,sprawdzić co dzieje się w internetach, opublikować post. Blog Forum zapewniło mi wszystkie te atrakcje. Dziękuję!

www.avmedia.plIMG_2661

 •  Keynote Krzysztofa Kanciarza

Ostatnie i (moim zdaniem) najlepsze wystąpienie. Tego nie warto opisywać, to trzeba zobaczyć!

 • Jurek Owsiak

Tyle charyzmy w jednym człowieku. Podobnie jak w powyższym punkcie: po prostu obejrzyjcie!

IMG_2715

 • Katarzyna Szpor

Prezentacja dotycząca rzetelności i profesjonalnego podejścia w kontaktach biznesowych. W mojej ocenia najbardziej merytoryczna z prezentacji.

 • Katarzyna Pytel

Nie miałam okazji porozmawiać z Kasią osobiście, ale dziękuję jej za kilka zdań, które miała okazje wygłosić podczas panelu Q&A, bo okazała się żywym przykładem, potwierdzającym, że blogerki modowe również mogą mówić elokwentnie, pewnie, pełnymi i poprawnymi zdaniami.

Cieszę się, że nagrodę Blog of Gdańsk 2013 otrzymała właśnie Paulina. Nie tylko dlatego, że tytuł został przy tym samym imieniu (totalnie głupi argument!). Cieszę się, bo to blog kulinarny, który złamał konwencję znaną dla tego typu stron. Poza tym Paulina to niezwykle ciepła osoba, taka, do której chciałoby się po prostu przytulić. Bez cienia arogancji… bez zbędnej kreacji…

Wady Blog Forum Gdańsk 2013

 • Teoria teorią, a w praktyce…

Założenie organizatorów było piękne. Porozmawiajmy o blogosferze, nie mieszając w to pieniędzy, albo inaczej: nie róbmy z nich tematu przewodniego. Skupmy się na samym blogowaniu! Dwa panele dyskusyjne pokazały, że zadanie okazało się zbyt trudne dla uczestników znajdujących się na scenie. Mam tu na myśli panel dotyczący czytelników z pierwszego dnia Blog Forum oraz sesję Q&A z drugiego. Dodam jeszcze, że nie mówię o wszystkich, którzy zasiedli wtedy na scenie, bo taka generalizacja byłoby krzywdząca. Nie chcę też wymieniać nazwisk, bo nie zależy mi na personalnym ataku żadnej z tych osób. Spuszczam jedynie wzrok i czuję rozczarowanie, kiedy na forum publicznym okazuje się, że blogerzy, których uznajemy za najlepszych w swoich dziedzinach, poczytnych/ popularnych, nie mają zbyt wiele do powiedzenia w temacie misji swoich blogów, celów, jakim ma służyć ich działalność internetowa.

 • Blog Story

Większość prezentacji opierała się na konwencji Blog Story, czyli była opowieścią, jak to się stało, że mój blog zyskał popularność lub jakim ludziom pomogłem/pomogłam. Stanowi to zarówno zaletę jak i wadę, ponieważ część z prelekcji opartych o ten schemat, jak na przykład ta Jurka Owsiaka, była niesamowicie inspirująca. Tylko, że inspiracja kończyła się w miejscu, w którym mówimy: „tak zróbmy, coś dobrego dla innych”. Zabrakło części edukacyjnej/poradnikowej, jaka pojawiała się podczas poprzednich edycji Blog Forum. Mam szczerą nadzieję, że my blogerzy mamy w sobie chęć pomagania, chęć zrobienia czegoś dla innych, chęć angażowania się w akcje charytatywne. Tej chęci nie trzeba nas uczyć (jakkolwiek idiotycznie to brzmi). Należy uczyć, jak realizować nasze zamierzenia w praktyce.

 •  Jestem gwiazdą!

Siedzę na scenie. Wszyscy na mnie patrzą. Co z tego? Odwrócę się plecami! Wyciągnę telefon i pogadam z przyjaciółką albo załatwię jakieś interesy. Przecież jestem celebrytką. Nie będę spoufalać się z plebsem – czyli kolejna blogerka, która swoim zachowaniem ośmieszyła społeczność blogerek modowych. Dziękuję osobie, która siedziała przede mną i zasłaniała mi widok, przez co widziałam to jedynie chwilami, a nie jak koleżanka obok – całą godzinę. Ci, którzy byli na stali podczas sesji Q&A lub oglądali to na streamingu wiedzą, co mam na myśli. Poważnie, czy kogoś jeszcze przekonuje model blogera celebryty?

Podsumowanie

Dziewięć razy na tak, trzy razy na nie – czyli w ogólnym rozrachunku bardzo dobrze. Osobiście uwielbiam konferencję Blog Forum Gdańsk i czuję się z nią szczególnie związana. Szanuję ludzi, którzy ją tworzą. Doceniam wielki wkład ich pracy, przede wszystkim pracy organizatorów! Kochałam Blog Forum jeszcze zanim otrzymałam nagrodę Blog of Gdańsk 2012. To trzecia edycja, w jakiej biorę udział i już nie mogę doczekać się kolejnej. Dziękuję za możliwość uczestnictwa i przyjemnie spędzony weekend.

969280_614680328597782_714475334_n

Post 6/31

Dołącz do dyskusji! 21 komentarzy

 1. zachowanie pewnej Pani Celebryki było co najmniej nie na miejscu, też to zauważyłam…

  Odpowiedz
 2. Nie łapię akapitu “przytułek dla bezdomnych”… ;/////

  Odpowiedz
 3. fajne streszczenie, dzięki

  Odpowiedz
 4. Fakt, troszkę brakowało niektórym ogłady. Widziałam, też parę osób, które chyba założyły, że już osiągnęły już tyle, że żadna prelekcja ich nie interesowała. To nie wiem po co przyszły. Ale poza tym było naprawdę super.

  Odpowiedz
 5. cóż, o ile wspomniane Panie wysłowić się umiały, o tyle robienie foci pt “Jestem na scenie” mnie również zniesmaczyło. Zorka zwala z nóg (chyba Cię ominęło…). Osobiście nie spodziewałam się, że Owsiak tak wszystkich zachwyci, ale podobało mi się też wystąpienie pani Marii Rotkiel.
  Jeszcze jedno. Jako wolontariuszka pragnę zauważyć, że absolutnie nikt nie potraktował nas ‘z góry’ (włączając w to wyżej wymienione!), a wręcz przeciwnie – było miło i uprzejmie. Dziękuję.
  wolontariuszka Ania 🙂

  P.S. A piny? Były cudne tego roku! ^^

  Odpowiedz
 6. Wielkie dzięki za miłe słowa :* :* Jak będziesz miała ochotę się przytulić to zapraszam 😀

  Odpowiedz
 7. Świetny wpis, bez miziania po jajkach 🙂 Co do sesji Q&A zgadzam się z Tobą w 100% procentach. Niestety w jakimś stopniu było to nieuniknione…

  Odpowiedz
 8. świetnie się to czyta :>

  Odpowiedz
 9. Fajne posumowanie napisałaś – krótkie i na temat 🙂 Dzięki, że wrzuciłaś filmiki! ^^

  Odpowiedz
 10. Ślicznie dziękuję 🙂 I trzymam kciuki za owocne i bezkolizyjne kontakty z biznesem 🙂

  Odpowiedz
 11. Mnie też rozczarowały te same panele co i Ciebie… zupełnie nietrafione osoby, nic ciekawego nie powiedziały, ani nie zachęcały otwarcie jakby się mogło wydawać po pytaniu o pomocy charytatywnej, ja byłam w szoku.

  ale się cieszę, bo wreszcie oficjalnie powiedziałyśmy sobie cześć 🙂 haha 🙂 do następnego spotkania 🙂

  Odpowiedz
 12. Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze.

  Odpowiedz
 13. Souls in the Waves

  Excellent Early morning, I just stopped in to go to your web site and considered I’d say I loved myself.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.