Czy szampon przeciwłupieżowy naprawdę działa? Wybierz najlepszy produkt dla siebie!


Artykuł partnera


 

Łupież jest jednym z najczęściej występujących problemów, które dotykają skórę głowy. Przyczyn jego powstawania jest wiele, tak jak wiele jest produktów na rynku, które mają skutecznie walczyć z łupieżem. Jednak czy szampony przeciwłupieżowe naprawdę działają? Co zrobić, jeśli szampon nie przynosi widocznych efektów? Przede wszystkim należy rozpoznać rodzaj łupieżu, z którym się zmagamy, a dopiero później dobrać odpowiedni szampon. Ważne jest również prawidłowe mycie skóry głowy, na której właśnie pojawił się łupież. Chętnie podrzucimy Ci kilka praktycznych wskazówek i polecimy dobre szampony przeciwłupieżowe, które warto znać. Czytaj dalej!

Łupież – rodzaje i przyczyny powstawania

Na początku kilka słów o rodzajach łupieżu, a także różnych przyczynach jego powstawania. 3 podstawowe rodzaje łupieżu to:

  • łupież suchy;
  • łupież tłusty;
  • łupież pstry.

Łupież suchy to suche, białe płatki skóry, które możemy zaobserwować na włosach. Łupież tłusty charakteryzuje się występowaniem żółtych, tłustych łusek skóry. Zaś łupież pstry to nic innego jak żółto-brunatne plamy na skórze głowy. Przy zwykłym, suchym łupieżu nie występują mocne stany zapalne, ale może on się przekształcić w tłusty łupież. A temu często towarzyszą niestety stany zapalne, świąd czy łojotok. Nie da się ukryć, że znajomość rodzaju łupieżu to bardzo istotna kwestia i pierwszy krok do skutecznej walki z tym problemem skóry głowy. Rodzaj łupieżu to oczywiście ważna wskazówka w doborze odpowiedniego szamponu przeciwłupieżowego.

Wróćmy teraz to przyczyn powstawania łupieżu, które mogą zależeć o różnorodnych czynników. Do najczęstszych powodów możemy zaliczyć:

  • nadmiernie przesuszenie skóry głowy;
  • drożdżaki (grzyby) bytujące na skórze;
  • nieodpowiednia pielęgnacja włosów/skóry głowy
  • stosowanie źle dopasowanych kosmetyków pielęgnacyjnych;
  • niedokładne zmywanie kosmetyków ze skóry głowy;
  • mycie włosów/skóry głowy w chlorowanej i gorącej wodzie;
  • nieodpowiednia dieta, długotrwały stres, zaburzenia hormonalne.

Warto pamiętać, że łupież może wystąpić jako efekt skumulowania się kilku czynników. Zatem jeśli dobrze dobrane kosmetyki nie przynoszą rezultatów pomimo regularnego stosowania, konieczna może być wizyta u specjalisty. Przyczyny powstawania schorzeń na skórze głowy to bardzo indywidualna kwestia i nie zawsze wynikają tylko z jednego, konkretnego powodu. Co nie zmienia faktu, że na wiele z tych przyczyn mamy wpływ i możemy je wyeliminować.

Jak odpowiednio myć skórę głowy? 3 ważne wskazówki

Mycie skóry głowy szamponem przeciwłupieżowym to bardzo ważny element pielęgnacji, który niestety często jest źle wykonywany. Szampon przeciwłupieżowy to produkt, który nie tylko walczy z łupieżem, ale też zapobiega jego nawrotom. To również kosmetyk, który chroni skórę głowy przed wystąpieniem problemu łupieżu. A jak wiadomo profilaktyka jest o wiele łatwiejsza niż późniejsze leczenie. Profilaktyka przeciwłupieżowa to nie kończy się jednak tylko na kosmetykach, nie mniej ważne jest odpowiednie mycie skóry głowy. Jak to prawidłowo robić?

Wskazówka I – bardzo ważne jest dokładne oczyszczanie skóry głowy. Zawsze dobrze zmywaj szampon oraz inne produkty pielęgnacyjne, które aplikujesz na skórę głowy. Jeśli widzisz, że jest taka konieczność to myj włosy każdego dnia. Nie przetrzymuj przetłuszczonych włosów! Skóra głowy z nadmiarem sebum to idealne środowisko do rozwoju drożdżaków, które przyczyniają się do powstawania łupieżu.

Wskazówka II – nie myj skóry głowy w bardzo gorącej wodzie. Zawsze chroń skalp przed silnym promieniowaniem słonecznym, które może podrażnić i przesuszyć skórę. Traktuj skórę głowy delikatnie, tak jak skórę swojej twarzy. Nie zarażaj jej na gorący nawiew z suszarki czy intensywne pocieranie ręcznikiem. Nie stosuj również ostrych grzebieni do stylizacji fryzury.

Wskazówka III – stosuj łagodne szampony do mycia skóry głowy i produkty odpowiednie do Twojego rodzaju włosów. Unikaj kosmetyków, które posiadają w swoim składzie silne detergenty, alkohol czy parabeny. Korzystaj z produktów (szampony, maski, wcierki), które mają właściwości nawilżające. Do swojej rutyny pielęgnacyjnej możesz dodać naturalne olejki np.: sosnowy, z siemienia lnianego czy drzewa herbacianego.

Szampony przeciwłupieżowe – wybierz idealny dla siebie!

Te praktyczne wskazówki mogą pomóc Ci w skutecznej profilaktyce przeciwłupieżowej. Jednak jeśli łupież już wystąpił na Twojej skórze głowy – dobierz odpowiedni do jego rodzaju szampon i zacznij go regularnie stosować. Pamiętaj, że walka z łupieżem wymaga regularnego stosowania szamponu przeciwłupieżowego. Skóra głowy potrzebuje czasu, aby się odpowiednio zregenerować. Jeśli więc nie widzisz natychmiastowych rezultatów – nie poddaj się od razu. Skup się na systematycznym i delikatnym myciu skóry głowy, a efekty prędzej czy później się pojawią.

A teraz sprawdź, jakie szampony przeciwłupieżowe warto znać! Na rynku dostępne są szampony przeciwłupieżowe od wielu marek kosmetycznych takich jak: BasicLabBandiDX2Equilibra czy Farmona. Dobry szampon do walki z łupieżem powinien zawierać takie substancje, które zwalczają drożdżaki, czyli np.: siarczek selenu, kwas salicylowy, ketokonazol. Zawsze sprawdzaj do jakiego rodzaju łupieżu jest przeznaczony dany szampon. Możesz też sięgnąć po dodatkowe produkty od tego samego producenta, które wspomagają walkę z łupieżem np.: toniki, wcierki czy peelingi.

BasicLab Capillus Szampon Przeciwłupieżowy to specjalistyczny produkt, który skutecznie oczyszcza włosy i skórę głowy. Produkt eliminuje przyczyny łupieżu, reguluje sebum i niweluje świąd. Szampon działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Zawiera w swojej formule pirokton olaminy i liczne ekstrakty roślinne (m.in: z szałwii, sosny, łopianu, nagietka, rozmarynu). Produkt tonizuje skórę głowy, pozostawia włosy świeże i miękkie.

Bandi Tricho-Szampon Micelarny Przeciwłupieżowy to produkt, który redukuje problem łupieżu i skutecznie ogranicza ilość suchych łusek. Delikatnie oczyszcza skórę głowy i włosy, domyka łuski włosa, działa kojąco i łagodząco. Produkt zawiera m.in: oczyszczające micele, alantoinę, prowitaminę D3, proteiny jedwabiu naturalny acylomleczan.

DX2 Szampon dla Mężczyzn Przeciwłupieżowy to produkt, który świetnie sprawdzi się w męskiej pielęgnacji włosów i skóry głowy. Przeciwdziała łupieżowi, wzmacnia cebulki włosowe i przywraca równowagę skóry głowy dzięki zawartości klimbazolu. Szampon idealny do codziennego stosowania.

Szampon przeciwłupieżowy od marki Equilibra to produkt, który zawiera 98% składników naturalnego pochodzenia. Zapobiega tworzeniu się łupieżu i zapewnia komfort skórze głowy. Szampon Equilibra bazuje na ekstrakcie z aloesu, oleju arganowego i keratyny roślinnej.

Farmona Control Pure Specjalistyczny Szampon Przeciwłupieżowy to idealny produkt dla osób, które zmagają się z uporczywym łupieżem. Produkt usuwa łupież i zmniejsza skłonność do jego powstawania. Szampon nawilża skórę głowy, działa kojąco, łagodzi podrażnienia i swędzenie. Szampon Farmona pielęgnuje skórę głowy, a włosy pozostawia miękkie i lśniące.

Mamy nadzieję, że te propozycje pozwolą Ci znaleźć najlepszy dla Ciebie szampon przeciwłupieżowy. Trzymamy kciuki w walce z łupieżem!

Comments

  1. Anonim Odpowiedz

    lepiej jest nie nadużywac szmponu wtedy nie ma problemu łupiezu

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.