Dzień w Lublinie

Krakowskie Przedmieście w Lublinie

Uwielbiam zwiedzać polskie miasta, chłonąć ich klimat, poznawać lokalne kawiarnie i restauracje, obserwować architekturę oraz mieszkańców. W Lublinie spędziłyśmy z Pauliną jeden dzień. Spacerowałyśmy, robiłyśmy zdjęcia, chłodziłyśmy się lodami i koktajlami, oglądałyśmy też miasto z góry (z zamku). Pod koniec dnia wstąpiłyśmy do księgarnio-kawiarni Między Słowami. To całkiem urokliwe miejsce, w którym zjecie smaczne ciasta i kupicie gigantyczną kawę mrożoną.

Tworząc ten post, wróciłam do wpisu sprzed 2 lat. To niewiarygodne, jak wielkiej modyfikacji uległ mój styl i to w tak krótkim czasie. Patrząc na tamte zdjęcia, zastanawiam się co autorka miała na myśli. Ale chyba w tym tkwi cały urok – zmieniamy się.

Grand Hotel - Lublin Klimatyczna wąska uliczka - Stare Miasto Lublin Zaułek Hartwigów - Lublin Aleje Racławickie w Lublinie Stojaki przy Placu Wolności Wełniane stojaki na rowery w Lublinie IMG_0725 Plac po Farze w Lublinie Obrazy przy Grodzkiej Plac po Farze - Lublin Widok na Zamek w Lublinie Fragment obrazu Przysłowia Niderlandzkie Bruegel Architektura w Lublinie Wycieczka do Lublina Między Słowami Między Słowami - kawiarnia w LublinieIMG_0910 (2) IMG_0921 IMG_0919


Fot. Paulina Kalbarczyk, Paulina Rudnicka (ja)


Comments

 1. INKA Odpowiedz

  Rewelacyjne zdjęcia. Zachęcają do odwiedzenia Lublina, powspominania i przypomnienia sobie tego miasta. Wszak znam to miasto z dzieciństwa…

 2. Vanilla Madness Odpowiedz

  Lublin, moje przyszłe miejsce zamieszkania na co najmniej pięć następnych lat 🙂 Za tydzień przeprowadza i mam nadzieję, że zastanę go takim pięknym jak na twoich zdjęciach!

 3. Agafia Odpowiedz

  Oj, nie byłabym aż tak krytyczna. 😉 Tamta stylizacja miała sporo uroku, choć faktycznie nasuwa się pytanie „dlaczego?”.

 4. Ania Z. Odpowiedz

  huśtawka w kawiarni? biorę! 😉

 5. Andrzej Odpowiedz

  Wyjeżdżając z Lublina miałem go naprawdę dosyć. Kojarzył mi się z wielkimi odległościami i dość ciężkimi dwoma latami studiów magisterskich. Ale teraz, po roku, znów bym chętnie wrócił do tych chwil i tego miasta, i nawet do studiów i stresów przed sesją, bo obecnie w pracy mam podobnie co miesiąc.

 6. zakreconaandzia Odpowiedz

  Lublin miasto, które już długo znajduje się na liście „do zwiedzenia”, a dzięki twoim zdjęciom jeszcze bardziej chcę tam jechać. U mnie też znajdziesz kilka podróżniczych wpisów ostatni z Wrocławia .

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.