12 września 2015

Dzień w Lublinie

Krakowskie Przedmieście w Lublinie

Uwielbiam zwiedzać polskie miasta, chłonąć ich klimat, poznawać lokalne kawiarnie i restauracje, obserwować architekturę oraz mieszkańców. W Lublinie spędziłyśmy z Pauliną jeden dzień. Spacerowałyśmy, robiłyśmy zdjęcia, chłodziłyśmy się lodami i koktajlami, oglądałyśmy też miasto z góry (z zamku). Pod koniec dnia wstąpiłyśmy do księgarnio-kawiarni Między Słowami. To całkiem urokliwe miejsce, w którym zjecie smaczne ciasta i kupicie gigantyczną kawę mrożoną.

Tworząc ten post, wróciłam do wpisu sprzed 2 lat. To niewiarygodne, jak wielkiej modyfikacji uległ mój styl i to w tak krótkim czasie. Patrząc na tamte zdjęcia, zastanawiam się co autorka miała na myśli. Ale chyba w tym tkwi cały urok – zmieniamy się.

Grand Hotel - Lublin Klimatyczna wąska uliczka - Stare Miasto Lublin Zaułek Hartwigów - Lublin Aleje Racławickie w Lublinie Stojaki przy Placu Wolności Wełniane stojaki na rowery w Lublinie IMG_0725 Plac po Farze w Lublinie Obrazy przy Grodzkiej Plac po Farze - Lublin Widok na Zamek w Lublinie Fragment obrazu Przysłowia Niderlandzkie Bruegel Architektura w Lublinie Wycieczka do Lublina Między Słowami Między Słowami - kawiarnia w LublinieIMG_0910 (2) IMG_0921 IMG_0919


Fot. Paulina Kalbarczyk, Paulina Rudnicka (ja)


Dołącz do dyskusji! 7 komentarzy

 1. Rewelacyjne zdjęcia. Zachęcają do odwiedzenia Lublina, powspominania i przypomnienia sobie tego miasta. Wszak znam to miasto z dzieciństwa…

  Odpowiedz
 2. Lublin, moje przyszłe miejsce zamieszkania na co najmniej pięć następnych lat 🙂 Za tydzień przeprowadza i mam nadzieję, że zastanę go takim pięknym jak na twoich zdjęciach!

  Odpowiedz
 3. Oj, nie byłabym aż tak krytyczna. 😉 Tamta stylizacja miała sporo uroku, choć faktycznie nasuwa się pytanie “dlaczego?”.

  Odpowiedz
 4. huśtawka w kawiarni? biorę! 😉

  Odpowiedz
 5. Wyjeżdżając z Lublina miałem go naprawdę dosyć. Kojarzył mi się z wielkimi odległościami i dość ciężkimi dwoma latami studiów magisterskich. Ale teraz, po roku, znów bym chętnie wrócił do tych chwil i tego miasta, i nawet do studiów i stresów przed sesją, bo obecnie w pracy mam podobnie co miesiąc.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.