Podróż do Zamościa

Balkon w Zamościu

Zamość – miasto, które zachwalali dosłownie wszyscy znajomi, którzy już tam byli. Odwiedziłam je pierwszy raz podczas mojej tegorocznej podróży na Lubelszczyznę. Zobaczyłam tylko okolice rynku i faktycznie nie można odmówić mu uroku, jednak sądzę, że wiosną i jesienią wygląda dużo lepiej. Wszechobecne parasole z reklamą dobrze znanego nam piwa oraz mało estetyczne szyldy potrafią zepsuć klimat nawet najładniejszego miasta. Dlatego tak bardzo lubię Kraków, gdzie od 2011 roku na terenie Parku Kulturowego Stare Miasto wszystkie reklamy muszą być zgodne ze szczegółowymi wytycznymi.

Stylizacja na piesze wycieczki Rynek w Zamościu Zatłoczona ulica Zamościa Street fashion: retro spódnica jeansowa oraz T-shirt Coca-cola Budowle w Zamościu Zwiedzamy Zamość Kolorowy rynek w Zamościu

T-shirt – Mango
Torba/ bag – Kosmos
Buty/ shoes – Converse
Spodenki/ shorts – House
Okulary/ sunglasses – TK Maxx
Zegarek/ watch – Daniel Wellington


Fot. Paulina Kalbarczyk, Paulina Rudnicka (ja)


Comments

 1. Marta Odpowiedz

  Bardzo ładne zdjecia 🙂

 2. Jolka Odpowiedz

  Lubie odwiedzać Zamość w szczególności zoo

 3. anna.wojtan Odpowiedz

  Kapuczinko! Mam do Ciebie nieco odbiegające od tematyki postu pytanie – czy mogłabyś podzielić się jakimiś godnymi uwagi lekturami?

  Tematyka dowolna – byleby zachęcały barwnym językiem i kreatywnością twórcy. Mogą być kryminały, zwykłe powieści, albo nawet poradniki – wszystko, byleby było przez Ciebie zarekomendowane!

  Cierpię na nadmiar wolnego czasu i marzę o nowej liście „pozycji do zaliczenia”

  • kapuczina Odpowiedz

   Ostatnio nie miałam w rękach żadnej powieści, więc nie polecę Ci nic porywającego w tej dziedzinie. Interesującą pozycją, według mnie zdecydowanie godną polecenia, jest „Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków” Marty Sapały. Bardzo wnikliwa analiza opisująca relacje między konsumpcją i zakupowymi wyborami a codziennym życiem, wpływ jednego na drugie. Wszystko to na podstawie rocznego eksperymentu. Pisałam o niej tutaj: https://kapuczina.com/2015/04/mniej-intymny-portret-zakupowy-polakow.html.

   Jeśli Ci spodoba, daj znać. Pomyślę o innych podobnych propozycjach.

 4. d. Odpowiedz

  Mój Zamość <3 ale od 3 lat już tez moja Gdynia:) Pozdrawiam

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.