Prawdziwy mężczyzna według Wapniaka

ramka 2

Tego jeszcze nie grali, żeby podrywał mnie vloger. A przynajmniej nie podczas wywiadu. Wystarczająco zachęceni do czytania? Tym razem moim rozmówcą jest Maciej Wapiński, znany większości jako Wapniak. Maciej tworzy filmy, w których wkręca ludzi, ale nie tylko: podrywa kobiety i doskonali swoje ciało, by – jak sam mówi – stać się „prawdziwym mężczyzną”.

 • Nawiązując do wielu Twoich filmów dotyczących tego, jak być „prawdziwym mężczyzną”, porozmawiamy dziś właśnie o tym. Po pierwsze, dlaczego taka tematyka? Czy ma być to nauka dla Ciebie i innych?

Postanowiłem rozpocząć ten projekt z wielu powodów, jednak głównym było zwiększanie pewności siebie poprzez przemianę osobistą w bardziej „męskiego” faceta. Wspominam z uśmiechem okres sprzed dwóch lat, gdzie na pewno nie rozmawialibyśmy, jak teraz w mieszkaniu. Ja uciekałbym wzrokiem i strasznie wstydził się rozmowy. Patrz, nawet dzisiaj będę cię podrywał, a co!

Co do nauki innych osób – jeśli kogoś zainspiruję do pracy nad samym sobą, to tylko się cieszyć. To, czym mogę już teraz się pochwalić, to kilka wiadomości od widzów, że zmotywowałem ich do treningów. Ktoś mi kiedyś napisał również, że znalazł sobie dziewczynę dzięki moim filmom. Przyznam, urosła mi klatka piersiowa z dumy.

 • Kanał „Moja przemiana” to w wielkim skrócie filmy, w których pokazujesz, jak udoskonalić swoje ciało za pomocą ćwiczeń, by wyglądać jak „prawdziwy mężczyzna” (to wyrażenie będzie się dziś pojawiać wyjątkowo często). Wiemy więc, że prawdziwy facet to wysportowany facet. Jakie inne cechy zewnętrzne powinien mieć?

Nie twierdzę, że mężczyzna musi mieć nie wiadomo jaką sylwetkę, ale jego wytyczne są proste: powinien potrafić wynieść zepsutą lodówkę z mieszkania, a po ślubie przenieść pannę młodą przez próg. Zgadzacie się dziewczyny?

Co do mnie – na początku przemiany walczę o lepszą kondycję i sylwetkę. Mam też w planach zmianę kolejnych elementów, w tym stylizacji. Mam nadzieję, że kiedyś razem wybierzemy się na zakupy w których doradzisz mi, jakie ciuchy mam kupić na naszą randkę.

Na moim kanale będą pojawiać się wszystkie elementy związane z klasycznym męskim lifestyle’em. Planuję serie związane z tańcem towarzyskim i motoryzacją jeszcze w tym roku.

 • Wygląd to jedno, wnętrze człowieka – drugie. Jaki więc powinien być prawdziwy mężczyzna z charakteru, emocjonalnie i intelektualnie?

To jest za trudne pytanie dla mężczyzny. Postaram się odpowiedzieć, jak umiem. Zawsze wyobrażałem sobie prawdziwego mężczyznę jako tego, który stanie w obronie swojej rodziny i zapewni jej byt. Do tego powinien być zdecydowany, pewny siebie i mieć konkretny cel, do którego dąży. To nie może być gość, który przewala się z jednego boku na drugi i żyje z dnia na dzień: praca, dom, żarcie, telewizja, spanie. I w kółko… bez pasji, marzeń, chęci zmiany. Ja taki byłem na studiach. Nudne studia, więc mówiąc kolowialnie, chlałem piwsko, siedziałem przed komputerem – to serial, to gierka, jakaś impreza i wódeczka. Czas przelatywał mi przez łapy jak piasek. Żałuję strasznie straconych lat. Jedyne dobre, co mi pozostało, to znajomości. Odszedłem od tematu trochę, więc odpowiem krótko na pytanie: chłop to ma być chłop, a nie piz…

 • A teraz trudniejsze pytanie. Łatwiej poradzić sobie z poprawą wyglądu niż ze zmianą charakteru, o ile to drugie jest w ogóle możliwe. Facet może ćwiczyć, zmienić swoje nawyki żywieniowe, zrobić porządek w garderobie. Wiadomo więc, jaką pracę musi wykonać, by zadbać o swój wygląd. Wypracowanie charakteru, o którym mówisz wyżej, wydaje się być trudniejsze. Co więc byś mu radził? Istnieje jakiś sposób lub droga, którą należałoby obrać?

To faktycznie jest trudniejsze pytanie, więc odpowiem nieco żartobliwie. Tym, którzy chcą się zmienić, radziłbym by zaczęli od zaraz i wpisali problem w wyszukiwarkę Google. W Google znajdziecie odpowiedź na wszystko. A tak poważnie, chodzi o wyjście ze strefy komfortu. Bycie niedojrzałych chłopcem jest po prostu łatwiejsze. Ludzie uwielbiają chodzić na łatwiznę!

 • Wiem już jaki jest według Ciebie „prawdziwy mężczyzna”. A jaka jest „prawdziwa kobieta”? Z charakteru i wyglądu?

Dla mnie dziewczyna powinna być wygadana. Nie lubię skromnych, wiecznie przytakujących i miałkich dziewczyn. Podobnie jak mężczyzna, powinna mieć pasję. Nie interesują mnie kobiety, które co tydzień idą na imprezę, bo nie mają nic do roboty.

Jeśli chodzi o wygląd, nie jest on sprecyzowany. Fizyczność jest ważna, ale nie najważniejsza. Może tylko wolałbym, by dziewczyna była niższa ode mnie. Może też wysportowana? Fajnie byłoby czasem wyskoczyć razem na siłownię.

 • W kilku swoich filmach podrywasz kobiety, prosząc je o numer telefonu. Muszę o to zapytać. Z iloma z nich się potem umówiłeś? 🙂

Tylko z Tobą 🙂

IMG_1519

Comments

 1. Ania Odpowiedz

  Wow, Kapuczina taka próżna…

 2. M. Odpowiedz

  Hmmm, hejt sie szerzy… Fajny, zabawny wywiad 😉 czekam na kolejne

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.