5 pomysłów na prezenty świąteczne przy niewielkim budżecie

IMG_4613-1

Przed nami mikołajki, potem Boże Narodzenie. W związku z tym na blogu pojawi się krótki cykl świątecznych postów. Niezależnie od tego, jak spędzamy ten czas, wszyscy borykamy się z jednym problemem, czyli kupnem odpowiednich prezentów. Oczywiście sytuacja omija tych, którzy wierzą w Świętego Mikołaja. Podobnie jak wielu, uwielbiam zarówno dawać jak i otrzymywać. Im jestem starsza, tym bardziej skłaniam się ku temu pierwszemu. Jednak, niezależnie od długości znajomości czy rodzaju więzi z bliskimi, dwie kwestie co roku spędzają mi sen z powiek. Pierwszą z nich są pieniądze, drugą pomysł. Grudzień to czas, w którym nasz budżet zostaje mocno nadszarpnięty. Dlatego też każdego roku zaczynam myśleć o prezentach już w listopadzie i część z nich kupuję właśnie wtedy. Gorzej bywa z pomysłami. Nie lubię dostawać rzeczy nieprzydatnych, więc sama też takich staram się nikomu nie dawać. Jednocześnie chcę, by obdarowywani czuli, że się starałam i że są dla mnie ważni. W kolejnych punktach znajdziecie pięć pomysłów na kreatywne i niedrogie prezenty.

 • Domowe wypieki

Rok temu postanowiłam obdarować dużo więcej osób z mojego otoczenia, niżeli zwykłam to zawsze robić. Nie tylko bliskich przyjaciół i rodzinę, ale także kilkoro znajomych. Kupowanie dla każdego oddzielnego prezentu zrujnowałoby mnie finansowo. Wymyśliłam wtedy, że upiekę pierniki. Z jednej strony pomysł banalny, z drugiej – totalnie abstrakcyjny jeśli brać pod uwagę moją antykulinarną naturę. W google znajdziecie dziesiątki przepisów i jestem przekonana, że skoro ja sobie poradziłam, Wy też nie będzie mieć większych problemów. Ładnie zapakowane ciastka wraz z dołączoną karteczką ze spersonalizowanymi życzeniami są świetnym drobiazgiem, którym można obdarować bliskich.

 • Wyjście do kina/teatru/na łyżwy/obiad/kawę/drinka

Na ten pomysł trzy lata temu wpadła moja bliska przyjaciółka. Nie miałyśmy siły ani czasu, by zastanawiać się nad prezentami dla siebie, a takie wyjście oznaczało odpoczynek i rozrywkę dla każdej z nas. Prezent jest symboliczny. Po prostu jedna płaci za bilet/kawę/obiad drugiej. Nie ma znaczenia, że kilka razu w miesiącu umawiamy się na podobne wspólne wyjścia. To konkretne spotkanie nazywamy świątecznym prezentem i takim też się staje.

 • „Przechowywacze” wspomnień

Ręcznie robione kolaże ze zdjęć, albumy, ramki ze wspólnymi fotografiami, pudełko z pamiątkami z podróży, którą odbyliście itd. Każdy z nas jest mniej lub bardziej sentymentalny.

 • DIY

Moje ulubione prezenty – za wyjątkiem najpiękniejszego z dotychczasowych: psa – zostały wykonane ręcznie. Czapka robiona na drutach, album wyklejany ziarenkami kawy, buty z obcasem w kształcie litery K – to tylko niektóre z nich. Pomysłów jest wiele. Część z nich postaram się pokazać Wam w kolejnych świątecznych postach.

 • Prezent multimedialny

To dobry pomysł, kiedy nie możemy spotkać się z przyjacielem w trakcie świąt i kontaktujemy się z nim wyłącznie przez Internet. Pisząc o prezencie multimedialnym, nie mam na myśli wierszyków wysyłanych masowo do znajomych. Bądźcie kreatywni: nagrajcie film z życzeniami, zróbcie zabawną prezentację, kolaż. Cokolwiek wybierzecie, niech będzie spersonalizowane, a osoba, dla której to robicie, wie, że postaraliście się specjalnie dla niej.

Post 20/31

Comments

 1. straszne Odpowiedz

  A miało nie być zapchaj-dziur…

  • kapuczina Odpowiedz

   Osobiście jako zapchaj-dziury traktuję posty z inspiracjami, te w stylu „co nowego w mojej szafie” czy tzw. wishlist – czyli takie, które wymagają minimum nakładu pracy.

 2. Anonim Odpowiedz

  Super pomysły!. Aczkolwiek najbardziej mi się spodobał pomysł z nagraniem życzeń- sama zrobiłam coś podobnego dla mojego chłopaka- dałam Mu pudełko zatytułowane „Dzień bez Moni” z instrukcją, że znajdzie tam różne rzeczy na właśnie takie chwile ;D Dołączyłam też nagranie życzeniami, żeby zawsze miał mnie przy sobie ;P Ale nie wpadłam na to, żeby zrobić coś takiego na święta! Genialne! 😉

  Monia

  • eM Odpowiedz

   Hej Monia! Świetny pomysł! Co jeszcze znalazło się w tym pudełku? Zdradzisz? 🙂

 3. BigHug Odpowiedz

  Sama muszę kupić prezent siostrze do 50zł i chyba muszę poszperać w jakiś inspiracjach na coś zrobionego samodzielnie.

  • kapuczina Odpowiedz

   Myślę, że kupienie KOBIECIE prezentu do 50 zł nie jest problemem. Tak czy inaczej popieram pomysł, by zrobić coś samodzielnie ;)!

   • Ania Z. :) Odpowiedz

    problem się zwielokrotnia, gdy ma się BRATA 😉

    • kapuczina Odpowiedz

     Ojjj tak! Jeśli mogę spytać, ile lat ma Twój brat?

 4. Malwina Odpowiedz

  Niby takie oczywiste, a jednak przydatne! 🙂

 5. matylda Odpowiedz

  bilety do teatru są dobrym pomysłem na prezent dla młodego małżeństwa. 🙂

 6. LuLa Odpowiedz

  świetne pomysły 😉

 7. różowa szminka Odpowiedz

  Mam w planach sama zrobić coś dla chłopaka, bo on kupionych prezentów nie akceptuje

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.