31 dni – 31 postów

31 dniNowa Kapuczina rodziła się w bólach moich i programisty. Ostatecznie przyszła na świat 12 listopada 2013 roku o godzinie 4.33. Taki ranny ptaszek mi się trafił. Bardzo długo czekałam na tę zmianę. Można powiedzieć, że już rok, jednak wszelkie próby jej tworzenia kończyły się fiaskiem. Współautorem tego dzieła jest Dobry Duszek (nie pozwala podawać mi imienia i nazwiska, a tak się do niego zwracam). Nie mogę sobie przypomnieć, jak dokładnie się poznaliśmy, ale na pewno stało się to właśnie za sprawą bloga. Dobry Duszek to odpowiednie określenie, ponieważ D. czuwa zawsze, kiedy nie radzę sobie z technicznymi sprawami (czytaj: „dlaczego pulpit obrócił mi się i wszystko zrobiło się pionowe?” albo „skąd będę wiedziała, że mikrofon działa odpowiednio?”). Cóż, nie ma ze mną lekko. Urodziłam się i zapewne umrę jako technofob. Z tego miejsca pragnę podziękować mu za wszelką pomoc i cierpliwość (np. przy wizualizacji ponad dwudziestu czcionek, bo przecież nie potrafię ich sobie wyobrazić). Dziękuję Dobry Duszku!

Dziękuję także Kasi Jackowskiej za przygotowanie nowego loga strony.

Poprzednia wersja strony, oprócz tego, że nie satysfakcjonowała mnie estetycznie (był tam bałagan, a sam blog wyglądał jak każdy inny), również ograniczała jeśli chodzi o konwencję postów, a te po prostu zaczęły mnie nudzić. Kapuczina więc ma nie tylko nowy design i domenę, ale także przejdzie metamorfozę treści. Nie rezygnuję z pokazywania tutaj zdjęć stylizacji (wiem, że wielu z Was odwiedza blog właśnie dla nich), ale zależy mi na poszerzeniu tematyki i formy postów.

Kategorie bloga podzieliłam trochę inaczej niż na większości znanych mi blogów, gdyż nie jest to podział tematyczny a gatunkowy (przynajmniej częściowo). Co będzie można tutaj znaleźć?

 • STYLIZACJE czyli moje codzienne zestawy. Oprócz klasycznych postów, pojawią się również takie, w których pokazuję, jak daną rzecz nosić na dwa sposoby.
 • FELIETONY&RECENZJE czyli moje spojrzenie na zjawiska/produkty/kolekcje. Nazwa kategorii jest raczej umowna i ma wskazywać na teksty, które oparte są na subiektywnej opinii.
 • PORADNIKI czyli wszystko to w czym mogę Wam pomóc i czego Was nauczyć, od sposobu noszenia/ czesania/ malowania się po przeróbki krawieckie. Znajdą się tu również wszystkie tutoriale i diy.
 • WYDARZENIA&PODRÓŻE czyli inicjatywy, w jakich biorę udział.
 • VLOG czyli moda w wersji video. Na razie włączając tę kategorię na górnym pasku, znajdziecie dotychczas publikowane na blogu filmiki. W niedalekiej przyszłości, czyli jeszcze w tym miesiącu (teraz się nie wymigam!) powinien pojawić się na blogu pierwszy odcinek właściwego video bloga. Muszę tylko nabrać odwagi;).
 • KONKURSY – jasna sprawa
 • INNE czyli niezaklasyfikowane do żadnej z kategorii.

W związku z ostatnimi pracami na blogu publikowałam stosunkowo niewiele treści jak na mnie, dlatego dziś zapowiadam akcję 31 dni – 31 postów! Przez okrągły miesiąc wpisy będą się tu pojawiać codziennie. Zapraszam do odwiedzania bloga!

Jeszcze tylko jeden drobiazg. Od teraz tytuły postów będę pisała w języku polskim. Oczywiście wyrażeń, które już się utarły, jak na przykład „lifestyle”, nie zamierzam zmieniać na „styl życia”, ale w związku z tym, że nie pojawiają się tu już tłumaczenia na język angielski, rezygnuję także tytułów w tym języku.

Comments

 1. Anonim Odpowiedz

  Ale pięknie

 2. Magdalena Odpowiedz

  Bardzo korzystna zmiana. Z niecierpliwością czekam na kolejne posty 😉

 3. fasola Odpowiedz

  Oooo, teraz jest idealnie.

 4. Anonim Odpowiedz

  Jestem totalnie zaskoczona i zachwycona pracą jaką wykonałaś. Strona pasuje do Ciebie.

  pozdrawiam z choszczna,
  Joanna.

 5. limonka Odpowiedz

  Kapuczina piękny design!

  Będziesz na BFG? 🙂

  • kapuczina Odpowiedz

   Dziękuję :*.
   Oczywiście! Obowiązkowo będę;).

 6. Marcelina Odpowiedz

  Wow, jaka zmiana. Prosty ale z drugiej strony piękny i oryginalny wygląd bloga :). Życzę powodzenia w wyzwaniu 31 dni – 31 postów!.

  • kapuczina Odpowiedz

   Dziękuję :).
   Jeden post dziennie, który nie jest zapychaczem, faktycznie jest wyzwaniem!

 7. LuLa Odpowiedz

  świetnie teraz to wszystko wygląda 🙂
  zapraszam do siebie 😉

 8. Dominika Odpowiedz

  Tak się właśnie zastanawiałam czemu w czytniku pojawiły mi się stare posty z rana, to teraz już wiem 😀 Jest pięknie, podoba mi się niezmiernie 🙂

 9. Ania Z. Odpowiedz

  och, akceptacja plików cookies jest słodka 🙂
  zapowiada się ciekawie 😀

 10. meganstyle Odpowiedz

  Blog wygląda super! Sama w sumie marzę o bardzo podobnym rozkładzie!

 11. czmiel Odpowiedz

  Wow, ale się tutaj zmieniło!

 12. myinspirationss Odpowiedz

  i super 🙂 powodzenia na nowym blogu:)

  • kapuczina Odpowiedz

   Wielkie dzięki ;).

 13. Anita Odpowiedz

  Trzymam kciuki za wpisy każdego dnia. Nie lada wyzwanie ! 😉

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.