Backstage: najbardziej absurdalne historie z sesji zdjęciowych

Backstage sesji zdjęciowych

„Kapuczina – tryb życie” i „Kapuczina – tryb zdjęcie” – tak mówią o mnie moi znajomi. Zmieniam ustawienia w jedną sekundę. Nie odkryję Ameryki, jeśli napiszę, że sesje zdjęciowe są nieodłączną częścią mojej codzienności, podobnie jak sen czy jedzenie. Postanowiłam opowiedzieć Wam o ich kulisach, jednak (tym razem) nie od strony technicznej. Sesje przebiegają standardowo (czyli od pomysłu do pomysłu) albo są przerywane przez zabawne/absurdalne/dziwne historie. Oczywiście nie pamiętam wszystkich, ale chciałabym podzielić się z Wami tymi, które szczególnie utkwiły w mojej głowie. Na dysku zebrałam też niemałą gromadkę równie zabawnych/absurdalnych/dziwnych zdjęć i najwyższy czas, by ujrzały światło dzienne. 

Backstage sesji zdjęciowychBackstage sesji zdjęciowych

 • Byłam umówiona na zdjęcia we Wrzeszczu. Zrobiłam makijaż, ubrałam się i pobiegłam na tramwaj – zadowolona, że udało mi się wyrobić ze wszystkim na czas i się nie spóźnię! Kiedy już dojeżdżałam do Jaśkowej Doliny, zdałam sobie sprawę, że nie mam przy sobie aparatu!

Jaśkowa Dolina Gdańsk

 • Robiłam zdjęcia w centrum. To była jesień, do tego bardzo deszczowa. Parasol odłożyłam tak, by nie mieścił się w kadrze. Razem z fotografką znajdowałyśmy się między kamienicami. Przestrzeń była osłonięta ze wszystkich stron. Przechodniów brak. W końcu pogoda nie zachęcała do spacerów. Po jakimś czasie z kamienicy wyszła staruszka. Minęła nas i poszła w stronę parasola. Bez zbędnych pytań zabrała go i odeszła. Poruszała się na tyle wolno, że zdążyłam ją dogonić i poprosić o oddanie mojej własności.
 • Kolejna historia z rzeczami w roli głównej i kolejna sesja w centrum. Na ulicy byłam tylko ja i Kasia. Płócienną torbę z rzeczami odłożyłyśmy kilka metrów dalej, tak żeby (standardowo) mieć ją w zasięgu wzroku. Minęło pół godziny, a obok nas przeszła wyłącznie jedna para w podeszłym wieku. Po 5 minutach od ich pojawienia się, przyjechał wóz policyjny. Panowie wytłumaczyli nam, że jakieś małżeństwo zawiadomiło ich o torbie, która leży samotnie przy chodniku i że trzeba ją koniecznie sprawdzić, bo w środku może być bomba!
 • Zdarzyło się też, że podczas sesji z Kasią skradziono mi kurtkę, którą dosłownie 3 minuty wcześniej odłożyłam na murku. Kiedy zdałyśmy sobie sprawę, że zniknęła, zgodnie stwierdziłyśmy, że stoi za tym jakaś starsza pani. Cóż, statystki mówią same za siebie 🙂
 • Bardzo często zdarza się, że podczas sesji podchodzą do mnie obce osoby. Robią sobie ze mną zdjęcia lub chcą się powygłupiać przed obiektywem. Ten chłopak był wyjątkowy. Stanął za mną i patrzył w obiektyw. Nie odezwał się ani słowem. Zupełnie mnie zignorował. Szczerze mówiąc, myślę, że tylko mu przeszkadzałam!

Dodatkowy model na sesji

A tu inni przypadkowi towarzysze moich zdjęć:

Dodatkowy model na sesji Dodatkowy model na sesji

Odnośnie toreb, o których pisałam wyżej… czasem bagaży jest odrobinę za dużo 🙂

Backstage sesji zdjęciowych - bagażeBackstage sesji zdjęciowych - bagaże

Kiedy muszę czekać aż fotograf ustawi światło albo aparat… zazwyczaj potwornie się nudzę. Żeby umilić sobie ten czas, wyciągam telefon i zaczynam śpiewać! Za każdym razem tę samą piosenkę! Mam taką teorię, że im bardziej fałszuję, tym szybciej fotograf ogarnia sprzęt.

Selfie

Jeśli znudzi mi się śpiewanie, pozostaje jeszcze taniec. Przynajmniej jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zasnę!

Backstage sesji zdjęciowej na blog Backstage sesji zdjęciowej na blog

Żeby sfotografować jedną torebkę, trzeba naprawdę się nagimnastykować!

Backstage sesji zdjęciowej na blog - jak powstają detale

Jeśli już jesteśmy przy gimnastyce… potrafię poprawić makijaż i całą stylizację niemal w każdej pozycji i warunkach!

Backstage sesji zdjęciowej na blog - poprawkiBackstage sesji zdjęciowej na blog - poprawki Backstage sesji zdjęciowej na blog - poprawki

Nie zawsze jestem jednak tak pracowita. Rozczesywanie włosów po każdym podmuchu wiatru bywa dokuczliwe, więc przytrzymuję grzywkę i czekam aż pogoda będzie ze mną współpracować! Potrafię z nią wtedy rozmawiać, sądząc, że coś tym wskóram.

Backstage sesji zdjęciowej na blog - poprawki

Wprost uwielbiam wszystkich ciekawskich i hejterów. Kiedy dostawałam masę pytań o swoją rzekomą ciążę, nie mogłam się powtrzymać, by nie wczuć się w sytuację.

Backstage sesji zdjęciowej na blog Backstage sesji zdjęciowej na blog

 Kiedy muszę wytrzymać w jednej pozycji dłużej niż minutę, po prostu zaczynam ziewać. Ta upierdliwa urocza przypadłość jest skrupulatnie fotografowana przez moich przyjaciół, jednak w nieznanych mi okolicznościach materiał dowodowy zniknął z dysku!

Tym pozytywnym akcentem pozwolę sobie zakończyć dzisiejszy post. Bez poczucia obciachu!

Backstage sesji zdjęciowej na blog

Comments

 1. Monika Nadolska Odpowiedz

  Ale normcorowe i minimalistyczne poczucie humoru hihihihihi.

 2. Emka Odpowiedz

  Zajebiste!

 3. Ania Odpowiedz

  Super, oby wiecej podobnych wpisów. Nie tylko moda, ale i poczucie humoru. Mam nadzieję, że pojawią się jeszcze jakies kapuczinowe anegdotki

 4. Inka Odpowiedz

  A te zdjęcia gdzie tańczysz, to mistrzostwo świata. Więcej takich!!

 5. Marla Odpowiedz

  Kanciasty ten ” humor”.

 6. ka Odpowiedz

  „przytrzymuje grzywkę i czekam, aż pogoda będzie ze mną współpracować” – haha, dokładnie tak ♥

 7. Seba Odpowiedz

  cóż za komedia absurdu! Twoje historie to taki modowy „Miś” albo i nawet „Rejs” XXI wieku!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.