Łukasz Jakóbiak – najlepiej ubrany prowadzący

wer_20141026-122031

Łukasza Jakóbiaka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jego program 20m2 Łukasza znają już niemal wszyscy. Zaprasza gwiazdy do swojej kawalerki i daje wykłady motywacyjne na terenie całej Polski. Ma za sobą już ponad 50 takich spotkań, a już niedługo (30 kwietnia) wystąpi u boku światowej sławy Nicka Vujicica dla publiczności liczącej 40 000 osób na stadionie Inea w Poznaniu. Łukasza poznałam dwa lata temu na Blog Forum Gdańsk i dorwałam podczas tegorocznej edycji, by porozmawiać chwilę o modzie i wizerunku… głównie o wizerunku.

Pojawiła się motywacja. Chęć zmiany dotychczasowego życia. Po paru porażkach zacząłem być silniejszy i wytrwalej dążyć do celu. Po pewnym czasie to było już jak pociąg, który jechał w odpowiednim kierunku.

 • O ludziach świadomych swoich mocnych stron, często mówi się, że są zarozumiali. Polacy wciąż mają problem z pewnością siebie i poczuciem własnej wartości. Jak sądzisz, z czego to wynika?

Z naszej historii, z naszego wychowania, z naszego otoczenia. Bez pewności siebie daleko nie zajdziemy. Musimy mieć świadomość naszych mocnych stron i wykorzystywać je.

 • Idealna fryzura, mocne rysy twarzy, wysportowana sylwetka i elegancki casual. Masz bardzo charakterystyczny wizerunek, dlatego trudno byłoby pomylić Cię z kimś innym. Czy to przypadek czy wypracowałeś go na potrzeby programu?

Już zrobiłem copy/paste tego pytania. Mogę umierać. Tak serio, to nie widzę tego tak jak Ty. To przypadkowy, niezaplanowany wizerunek.

 • W jednym z wywiadów po otrzymaniu nagrody Fashion Magazine w kategorii „Najlepiej ubrany mężczyzna w świecie popkultury” powiedziałeś, że ubierasz się sam. Interesujesz się modą czy raczej kierujesz własnym poczuciem estetyki?

Czasami inspiruje się zdjęciami, ale zazwyczaj to własne wyczucie. Mam dokładnie taki sam styl od kilkunastu lat. Oczywiście lubię czasami zaszaleć, ale to zdarza się bardzo rzadko.

 • Żyjesz między światem celebrytów a światem zwykłych śmiertelników. W jaki sposób te rzeczywistości różnią się od siebie? A może mają więcej wspólnego niż może nam się wydawać?

Z jednej strony bardzo, a z drugiej w ogóle. To kwestia tego do czyjego życia będziemy to porównywać, na jakim jest ono etapie. Jeżeli będziemy żyli zgodnie z naszymi oczekiwaniami to życia nie będą się różniły, będą szczęśliwe.

 • Zostańmy jeszcze przez chwilę na czerwonym dywanie. Po każdym evencie oglądamy i oceniamy w sieci stylizacje celebrytów. Media, ale także odbiorcy są najczęściej bardzo krytyczni. Czy rzeczywiście jest tak źle ze stylem naszych gwiazd czy to kwestia tego, że po prostu lubimy krytykować?

Dziwi mnie, że ktoś chce tracić czas na ocenę innych, zazwyczaj mając rozgrzebane swoje życie. Najłatwiej zaistnieć atakując innych. Lubimy jak coś się dzieje. To bardzo proste. Klikalne. Zasięgowe. Który program  z relacją na żywo włączysz: występ śpiewającej dziewczynki czy skoczka, któremu nie otwiera się spadochron?

 • Gdybyś miał wybrać najlepiej i najgorzej ubranego gościa swojego programu, kto to by był?

Pewnie ja w obu przypadkach.

wer_20141026-122004 (1)

Fot.: Dominik Werner

Comments

 1. milagros aal Odpowiedz

  Tego mi dzisiaj było trzeba! ŁJf

 2. M. Odpowiedz

  Bardzo fajny wywiad. Proszę o wiecej!

 3. Aurora Odpowiedz

  Dobrana z Was para 😉

 4. babab Odpowiedz

  sredni to wywiad, kiedy kazde pytanie jest dluzsze od odpowiedzi

  • Psuja Odpowiedz

   Też to zauważyłam. Ale pytania nie banalne i z pewnością przemyślane. Brawo 🙂

 5. anonim Odpowiedz

  To dopiero sztuka, przeprowadzać wywiad z tak ciepłym, żywiołowym, energiczny, rozgadanym człowiekiem i otrzymać tak lakoniczne i krótsze niż same pytania odpowiedzi. Zastanawiam się tylko, czego to wina- czy Twoich pytań, czy braku czasu czy może Pan Łukasz nie widział potrzeby zadania sobie trudu na potrzeby „tylko” bloga…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.