Kuba Jankowski o swoim spojrzeniu na modę

zdjęcie (13)

My, blogerki modowe, siłą rzeczy przywiązujemy dużą uwagę do ubrań i tego, jak wyglądamy. Czy inni blogerzy i vlogerzy myślą podobnie? O spojrzenie na modę postanowiłam zapytać moich kolegów i koleżanki z branży, którzy na co dzień nie zajmują się tym tematem. Na pierwszy ogień idzie Kuba Jankowski, którego możecie znać z programu Matura To Bzdura, dziś tworzący swój własny kanał na YT. Mam nadzieję, że ten cykl okaże się dla Was interesujący. Dajcie znać, kogo chcielibyście, bym przepytała następnym razem! 

 • Często słyszymy: „nieważne jak wyglądasz, ważne jakim jesteś człowiekiem”. Święta prawda czy tylko chwytliwe hasło?

Jedno i drugie. Wygląd jest bardzo ważny i każdego, kto powie, że tak nie jest, uznam za nieszczerego człowieka. Zadaj sobie pytanie: ile razy dziennie przeglądasz się w lustrze, ile czasu spędzasz na tym, aby ubrać się, doprowadzić do porządku i dobrze wyglądać? Jednak jeszcze ważniejsze jest nasze wewnętrzne piękno. Kochasz kogoś za to, jakim jest człowiekiem, a nie jak wygląda i jaką ma fryzurę. W sumie, polecam każdemu – kto nie wierzy w zasadność tych słów – przeprowadzenie testu. Spędź tydzień z bardzo atrakcyjną osobą, która charakterologicznie nie jest do Ciebie dopasowana i następny tydzień z osobą, z którą doskonale się rozumiecie, ale nie jest chodzącą pięknością. Powodzenia!

 • Przeprowadziłeś się do stolicy. Dostrzegasz różnice w wyglądzie Gdańszczan i mieszkańców Warszawy? A może Twój styl zmienił się po przeprowadzce?

Tak, ogólnie rzecz biorąc Gdańszczanki są ładniejsze, ale są tutaj też wyjątki, które potwierdzają regułę. Jeśli chodzi o modę, to wydaje mi się że Warszawa jest pod tym względem bardziej różnorodna i odważna. Mój styl? Wiesz co… Nie zajmuję się modą i nie przykładałem nigdy do tego ogromnej wagi. Nie wiem, jaki mam styl. Z pewnością się zmienił, bo przez te dwa lata jestem bardziej świadom tego, kim jestem i jak chcę kierować swoim życiem. Mam nadzieję, że zmienił się na lepsze.

 • Według Ciebie, jakie modowe grzechy popełniają najczęściej mężczyźni? Gdybyś miał wskazać trzy rzeczy lub nawyki, których powinni się pozbyć, co by to było? 

Niestety brzmi to jak stary, nieśmieszny dowcip, ale dalej… skarpety i sandały. Następnie: noszenie przypadkowego ubioru, który w żaden sposób do Ciebie nie pasuje, w ogóle Ciebie nie wyraża. Przykład? Podejdź do osoby w t-shircie i zapytaj, dlaczego wybrał akurat taki napis lub logo. Trzeci grzech.. Hmm.. Nie wiem. Niech każdy z czytelników zrobi swój rachunek sumienia i odpowie za siebie 🙂

 • Z drugiej strony, patrząc na sposób ubierania się kobiet, czego według Ciebie powinny unikać?

Zbyt wyzywającego wyglądu. Drogie Panie, pokazując nam mniej, pozostawiając pole męskiej fantazji, jesteście dla nas jeszcze bardziej atrakcyjne. Osobiście nie lubię kobiet ubranych zbyt wyzywająco i wyuzdanych. To tak z męskiego punktu widzenia.

 • I ważniejsze pytanie: jak powinna wyglądać kobieta, by zwrócić Twoją uwagę?

Intrygująco, powinna być pewna siebie i inteligenta. Co do stroju, wierzę w to, że nawet w spranym t-shircie atrakcyjna ( nie tylko fizycznie ) kobieta jest w stanie oczarować każdego.

 • W swoich filmach występujesz w wygodnych i niezobowiązujących ubraniach. Jak określiłbyś swój stosunek do mody?

Ambiwalentny. Skłamałbym gdybym powiedział, że kompletnie nie przywiązuję do niej wagi, ale nie przesadzam też ze strojeniem się i „shoppingiem”. Staram się ubierać w rzeczy, w których czuję się swobodnie i raczej nie eksperymentuję zbyt często z kontrowersyjnymi, „szałowymi” stylizacjami.

 • O ludziach, którzy zajmują się szeroko pojętym światem mediów i rozrywki, często mówi się, że są próżni lub narcystyczni. Bycie blogerem z ogromną ilością selfie na profilach społecznościowych, dodatkowo potęguje tę opinię. Zapytam trochę przewrotnie: co masz na swoją obronę?

Uzależniłem się od Instagrama, a stałym elementem uczestniczenia w życiu tej społeczności jest robienie sobie tzw. „selfie”. Nie uważam się jednak za osobę próżną, czy narcystyczną, choć zdaję sobie sprawę, że niektórzy mnie tak odbierają. Pozdrawiam! Ogromnie zawdzięczam moim rodzicom to, że wychowali mnie na porządnego, kulturalnego człowiek, który twardo stąpa po ziemi i wie, że bycie próżnym to raczej negatywna cecha. Rzeczywiście, w blogosferze możemy spotkać osoby próżne i narcystyczne, ale w każdej grupie społecznej możemy je spotkać. To naturalne 🙂

 • Przejdźmy do Twoich nawyków zakupowych. Na co zwracasz uwagę, kupując ubrania i dodatki?

Najpierw styl, następnie cena, na końcu marka.

 • Gdzie najczęściej robisz zakupy?

W sieciówkach i w sklepach internetowych. Ostatnio znajduję coraz więcej stron z interesującymi projektami i ogromnie mnie cieszy, kiedy widzę, że ludzie kupują te rzeczy i w nich chodzą. Jako naród jesteśmy bardziej świadomi tego, że nie musimy chodzić tylko w tym, co znajdziemy w galerii, i że istnieje wiele innych alternatyw.

 • Czy są rzeczy bez których nie wyobrażasz sobie swojej szafy?

Majtki, skarpety, kożuch.

 • Kożuch?

Słyszałem, że jest modny 🙂

zdjęcie (17)-horz

Comments

 1. Madzia Odpowiedz

  Ależ Kuba sie na Ciebie patrzy ulala… Tylko pozazdrościć!

 2. Agafia Odpowiedz

  Fajny pomysł na rozszerzenie i urozmaicenie bloga. Oby tak dalej! 🙂

 3. Ania Z. :) Odpowiedz

  ciekawe pytania i ciekawe odpowiedzi, oby tak dalej :))
  to jakaś kawiarnia na tym zdjęciu z Wami?

 4. shock Odpowiedz

  inspisujące 😉

 5. Rykoszetka Odpowiedz

  Czekam na kolejne taki wywiady 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.