SECOND BIRTHDAY OF BLOG

Dostaję wiadomość od swojej przyjaciółki Pauliny, w której czytam, że musi się ze mną koniecznie spotkać i poważnie porozmawiać. Już mam proponować, że wyskoczymy na kawę albo drinka, gdy ta dodaje: 'nie mam pieniędzy na kawę, przyjadę do Ciebie’. Mam w głowie różne scenariusze. Może rozstała się z chłopakiem i woli spotkać się w miejscu, w którym będziemy mogły spokojnie porozmawiać. Wracając z pracy, wchodzę do sklepu, kupuję wino i jakieś słodycze, sądząc, że mogą pomóc, a na pewno nie zaszkodzą. Czekam jeszcze 15 minut, próbując w tym czasie posprzątać swój pokój tak, by możliwym było poruszanie się po nim. Słyszę dzwonek do drzwi, otwieram, a tam: Paulina i Malwina. Trzymają w ręku tort z dwiema świeczkami. Obowiązkowo wymyślam życzenie. Za rok powiem Wam czy się spełniło! To już dwa lata istnienia Kapucziny. Dziękuję za Waszą obecność. Szczególnie podziękowania kieruję do Pauliny i Malwiny (oraz Marka, który wziął udział w realizacji niespodzianki), które niesamowicie mnie zaskoczyły.
I get a message from my friend Paulina, where I read that she needs to meet me and talk seriously. I’m about to offer that we jump out for coffee or a drink when I read this: 'I have no money for a coffee, I come to you’. I had different scenarios in my head. Maybe she broke up with her boyfriend and wants to meet in the place where we could talk. Coming back from work, I go to the store, buy wine and some sweets, thinking that might help, and it certainly will not harm. I waited another 15 minutes, this time in an attempt to clean up my room so that it was possible to navigate through it. I hear the doorbell, open, and there’s Paulina and Malwina. Holding a cake with two candles. Mandatory wish. Next year I’ll tell you if it came true! It’s been two years of Kapuczina’s existence. Thank you for your presence. In particular, thanks go to Paulina and the Malwina (and Marek, who took part in the surprise) that amazingly surprised me. 
Dziewczyny wiedzą jak funkcjonuje blog, dlatego zrobiły kilka zdjęć podczas przygotowań. Prawie zapomniałabym dodać, ale tort był oczywiście o smaku cappucino.

Girls know how the blog operates and took some photos during preparation. Almost forgot: the cake was of course the cappuccino flavour.

Comments

 1. Katarzyna Wielgomas Odpowiedz

  jakie cudne ciasto i filiżanki!

 2. Anonymous Odpowiedz

  Wow!Doczekaliśmy się czasów, gdy urodziny bloga czyli swojego alter ego w sieci, są dla samego ego i jego przyjaciół ważniejsze niż te prawdziwe. Śmiać się czy płakać? Nie ważne, najważniejsze, żeby wszyscy byli szczęśliwi 🙂

  • Anonymous Odpowiedz

   te prawdziwe były świętowane jeszcze huczniej 😉

  • kapuczina Odpowiedz

   Śmiać się, albo raczej cieszyć. Nie wiem jak Ty, ale ja nie widzę tu powodu do płaczu. Każdy obchodzi te święta, które uważa za istotne. W moim przypadku urodziny bloga stoją wyżej niż moje własne, bo sam blog niesie za sobą więcej, niż oczywisty fakt moich narodzin.
   P.S. Życzę każdemu takich niespodzianek od najbliższych, zrozumienia i kibicowania im w tym, co robią i co kochają.

  • Malwina Jakóbczyk Odpowiedz

   Kto powiedział, że ważniejsze? Prawdziwe urodziny były o wiele bardziej huczne. A tort na urodziny bloga to między innymi gest wsparcia i kibicowania w modowej pasji. Śmiać się czy płakać nad tymi, którzy tego nie rozumiają?

 3. riennahera Odpowiedz

  No to tego, tysiąca lat i wszystkiego najmilszego!

 4. Magdalena Megi Szych Odpowiedz

  No to miłą niespodziankę Ci przygotowali! 😉

 5. maugosza Odpowiedz

  haha niezle 😉 torcik robi wrażenie !
  )

 6. Anonymous Odpowiedz

  Wszystkiego najlepszego i dużo dalszych sukcesów! Ten tort wygląda przepysznie, mogę prosić przepis? 🙂

  • kapuczina Odpowiedz

   Dziękuję za życzenia. Przepis jest niżej w komentarzu.

 7. Czmiel Odpowiedz

  najsłodsza niespodzianka na świecie! 🙂

  STOOO LAT!

 8. Dusia Odpowiedz

  bloguj dalej 🙂 sto lat! torty pysznie się prezentuje 🙂

 9. Jeans Please! Odpowiedz

  Przepiękny ten tort i na pewno równie pyszny!
  Masz wspaniałych przyjaciół 🙂

 10. Nevis Odpowiedz

  Tort wygląda tak smakowicie że zachęcam do dodania przepisu na niego! I oczywiście najlepsze życzenia blogu! 🙂

 11. matylda Odpowiedz

  tort wygląda super. i tak kawa z serduszkami. cudna.

  sto lat!

 12. Anonymous Odpowiedz

  W odpowiedzi na pytania o przepis – jest naprawdę prosty 🙂

  Biszkopt (upieczony według rodzinnego przepisu Malwiny, więc tego nie zdradzę, ale na pewno każdy ma jakiś sprawdzony) dzielimy na trzy części, ponczujemy (filiżanka zaparzonej kawy rozpuszczalnej + kieliszek wódki + odrobina cukru) i przekładamy masą (schłodzona śmietana 36% – spotkałam tylko z Piątnicy, jest na niej napisane, że do deserów + pół opakowania ulubionego cappucino, uwaga! nie miksujemy, bo ze śmietany zrobi się woda, tylko dokładnie mieszamy). Pozostałą masą smarujemy cały tort i posypujemy płatkami migdałów. To wszystko 🙂

  Paulina

  • kapuczina Odpowiedz

   Dzięki Paulinko za podanie przepisu:D.
   P.S. Tort był pyszny… Tego co nie zjedli goście, pochłonęłam potem sama!

 13. Malwina Jakóbczyk Odpowiedz

  Miliony serduszek raz jeszcze! <3
  PS. Łukasz w czapce świnki i moja ręka aliena… Nagroda za fotografię roku 😀

 14. Kalina Odpowiedz

  najlepszego! i podpisuję się pod życzeniami z zeszyciku 😉

 15. Weronika Kapała Odpowiedz

  kolejnych dwóch lat Ci życzę! :)))

 16. Faustyna i Paulina Odpowiedz

  Ale świetna niespodzianka! Nic, tylko zazdrościć takich przyjaciół;)

 17. kapuczina Odpowiedz

  Bardzo dziękuję za Wasze życzenia!

 18. Pingback:urlman cow

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.