WHAT WE ARE AND WHAT WE WEAR

Jeden z fotografów, z którym współpracowałam, powiedział kiedyś , że przed spotkaniem ze mną nie jest w stanie przewidzieć, kogo zastanie i za każdym razem widzi zupełnie nową odsłonę mojej osoby. Nie zamierzam rozwodzić się tutaj nad swoim charakterem, a jedynie zwrócić  uwagę na potrzebę zmian na poziomie mody czy stylu. Patrząc na poprzednią stylizację, widzę słodką dziewczynkę w pastelach. Tu zaś dużo bardziej kobiecą i elegancką wersję tej samej osoby. Obie te odsłony, choć znacząco różnią się od siebie, są mi równie bliskie.

Kilka tygodni temu czytałam tekst „Filozofia lędźwi”, w którym to Umberto Eco, posiłkując się historią jeansów (właściwie jej fragmentem), akcentuje wpływ stroju na  nasze zachowanie, osobowość, sposób bycia itd. Upraszczając i streszczając jego myśli, gdy ubranie w żaden sposób nie krępuje ruchów, umożliwia człowiekowi swobodne myślenie. Eco odnosi to zjawisko zarówno do  kobiet jak i mężczyzn. Przywołuje sytuację, w której  mężczyzna nosząc zbyt obcisłe jeansy, koncentrował się na swoim dyskomforcie, nie mogąc pracować/myśleć tak samo wydajnie, jak wtedy, gdy ubierał spodnie z lżejszego materiału. Ograniczeń w kobiecym umyśle dopatruję się w tym, iż od zarania panie były ograniczane przez elementy garderoby takie jak: gorsety czy obcasy.  Dopasowana sukienka, szpilki i misterne upięcie włosów- te wszystkie elementy wpływają na zmiany postawy, najpierw ciała: prostujemy się, wciągamy brzuch, wypinamy pośladki, poruszamy się delikatnie i z gracją, by nie zniszczyć fryzury czy nie potknąć się na nierównym chodniku, później także umysłu. Dlaczego? Jak twierdzi Umberto Eco: „trzeba przyznać, że na skutek noszenia moich nowych dżinsów żyłem wyłącznie życiem zewnętrznym, myślałem o relacji między mną a spodniami oraz o relacji pomiędzy mną w spodniach a otaczającym mnie światem.”. Innymi słowy zyskuje świadomość, w co jest ubrany. Tę samą posiadamy my wszyscy.
W poprzednim poście miałam na sobie koronkowe szorty, ciepły wełniany sweter, białą kamizelkę i czapkę z pomponem. Całość utrzymana w pastelowych barwach przez co bardzo łagodna i dziewczęca. Tak też się czułam i jestem przekonana, że podobnie zachowywałam, a przynajmniej taki przyjęłam model. Dziś stylizacja jest bardziej kobieca, szykowna. Mamy torebkę, klasyczną marynarkę, geometryczną biżuterię i dzianinową sukienkę, która nadaje miękkości całej stylizacji, czyniąc ją trochę mniej 'sztywną’. Kończąc swoje rozważania zapytam: czy gdybym publikowała teraz zdjęcia, na których wystąpiłabym w szortach, t-shircie i trampkach, to czy napisałabym ten sam tekst, czy może jednak, zaczęłabym od frazy 'Cześć Ziomeczki!’. No dobrze, może tak daleko bym się nie posunęła.

Dress- Ax-Paris

Jacket- Reserved Bag-  Fleq
Necklace- KappAhl  Tights- E- Marilyn

Shoes-  Blink, Deezee

Bracelet, ring- Liameo

Like me on Facebook

One of the photographers I used to work with once said that before meeting with me he cannot predict who would he meet and every time he sees a brand new version of my person. I’m not going to dwell here on my personality, but only to draw your attention to the need for change concerning fashion and style. Looking at the previous styling, I see a sweet little girl in pastel colours. Here, a much more feminine and elegant version of the same person. Both of which, although significantly different, are equally close to me.
A few weeks ago I read the „Filozofia lędźwi” text, in which Umberto Eco, guided by history of jeans (actually only a fragment), emphasizes the impact of clothing on our behaviour, personality, manners, etc. To simplify and summarize his thoughts, when the clothing in no way restricts movements, allows free thinking. Eco refers this phenomenon to both women and men. He recalls a situation in which a man wearing too tight jeans, focuses on his discomfort, is unable to work / think as efficiently as if he wore pants of a lighter material. Restrictions in a woman’s mind he explains by the fact that from the very beginning women were limited by the items of clothing such as: corsets and heels. Snug dress, high heels and elaborate hair-pinning – all these elements affect the change of attitude, the body first: we straighten out, pull up abdomen, stick out buttocks, move gently and gracefully, not to destroy the hair or not to fall on uneven sidewalk, then the mind. Why? According to Umberto Eco: „I must admit that as a result of wearing my new jeans I only lived an external life, I thought about the relationship between me and the pants and the relationship between me in the pants and the world around me.”. In other words, he becomes aware of what he was wearing. We all have the same one.
In the previous post I was wearing lace shorts, a warm woolen sweater, a white vest and a cap with a pom-pom. The whole was set in pastel colours thus making it very soft and girly. So did I feel, and I am convinced that I acted alike, at least such a model had I chosen. Today, the styling is more feminine, chic. There is a handbag, classic jacket, geometric jewelery and knitted dress, which gives the whole styling softness, making it a little less 'rigid’. Concluding, I ask: if I published pictures of me in shorts, t-shirt and sneakers, would I wrote the same text, or maybe I would have started with the phrase 'Yo man!’. Well, maybe I wouldn’t have gone so far.P. K.

Comments

 1. CHOCAROME Odpowiedz

  Oryginalna i piękna sukienka, wyglądasz w niej naprawdę intrygująco 😉

 2. matylda Odpowiedz

  świetna sukienka. 🙂
  i nie od dziś wiadomo, że kobieta zmienną jest. 😉

 3. Agela Marvelous Odpowiedz

  Pięknie!
  Tak jak napisałaś kobieco 😉
  Dla mnie świetnie 😉

 4. Anonymous Odpowiedz

  Jak trzymają się na stopie te buty, nie spadają? Zamki się nie rozsuwają podczas chodzenia?
  Dziękuję za odpowiedź 🙂

  • kapuczina Odpowiedz

   Ani nie spadają ani zamki nie rozsuwają się. Jedyną wadą tych butów jest to, że farbują skarpetki.

  • Anonymous Odpowiedz

   Dzięki!

 5. Anonymous Odpowiedz

  Gdańskie lasy pełne są pięknych miejsc (;

 6. moze-ja Odpowiedz

  i w tym wydaniu wolę cię bardziej, niż w poprzedniej wersji tudzież poście, a czemu… nie mi to oceniać, ale jakoś wydaje mi się, że ten styl bardziej do ciebie pasuje, ale to jak sama w tym czy innym stylu się czujesz to sama wiesz najlepiej
  a coś w tym jest, że w pewnych rzeczach czujemy się pewniej i bardziej komfortowo, zaś w innych stale się głowimy nad trzymaniem odpowiedniej postawy
  ps. idealnie dobierasz kolory 🙂
  pozdrawiam

 7. daniaa Odpowiedz

  ładnie wyglądasz 🙂

 8. Mirella Szymoniak - Fashion Blogger + Photographer Odpowiedz

  Opisałaś interesujące podeście do tematu ubioru. W wolnej chwili go zgłębię.

 9. Sulanovska Odpowiedz

  Pięknie Ci w tej nowej fryzurze! 🙂

 10. Paticza Odpowiedz

  Świetnie wyglądasz <3 Pozdrawiam i zapraszam :)

  http://zabkanadusza.blogspot.com/

 11. MarlenQ.x3 Odpowiedz

  Świetny tekst. naprawdę mi się spodobał. Ale kiedyś tam, chętnie zobaczyłabym cię w szortach, koszulce,trampkach i czapce na boku. Nie wątpię, w to,że byś świetnie się prezetowała w tejże stylizacji. A co do zmiany twojego wyglądu, jakoś nie widzę zbytnich różnic. Widać, że masz jeden 'kierunek’ w ubieraniu się. preferujesz raczej delikatne, aniżeli mocne, soczyste, rzucające sie w oczy kolory. Nie jesteś Macademiangirl czy honey, ale jesteś bardzo kobieca. I to mi się podoba.

 12. CzarnaIronia Odpowiedz

  Ładnie Ci w takich kolorach;)

 13. Little J Odpowiedz

  Marynarka według mnie naj! 🙂

 14. Czmiel Odpowiedz

  Wspaniały plener i bransoleta!

 15. Faustyna i Paulina Odpowiedz

  Bardzo mi się podoba jak piszesz! Masz talent:)
  Świetny zestaw i piękna marynarka;)
  F.

 16. Maddy Odpowiedz

  Świetna marynarka <3

 17. Anonymous Odpowiedz

  Kolory rewelacyjnie dobrane:) zdradzisz jaki to lakier (różowy:))???

 18. Anonymous Odpowiedz

  Ciekawy post i faktycznie coś jest w tym komforcie w noszeniu ubrań:) Cóż, kobieta zmienną jest: jednego dnia lubimy wyglądać delikatnie, dziewczęco, drugiego kobieco.. i to jest fantastyczne:) A ta stylizacja bardzo mi się podoba!

 19. Zainspirowana Odpowiedz

  Świetna sukienka.:)

 20. When the Sun is shining Odpowiedz

  Bardzo lubię czytac takie Twoje przemyślenia 🙂
  Pięknie wyglądasz!
  Pozdrawiam

 21. made-vogue Odpowiedz

  bardzo ładne buty i śliczne zdjęcia!

 22. maugosza Odpowiedz

  super torebka i kolor paznokci

 23. Sara Odpowiedz

  $wietnie wyglądasz 😉
  a Twoje przemyślenia bardzo mi się podobaja 😉

 24. emynia Odpowiedz

  bardzo stylowo 😉

  pozdrawiam
  http://emyniaaa.blogspot.com

 25. Sylwia Odpowiedz

  ciekawy tekst, to fakt, że to jak wyglądamy określa to jak się czujemy.
  co do stylizacji- uwielbiam takie kobiece zestawienia więc jak najbardziej jestem na tak 😀
  no i zdjęcia świetne, jest klimat :)))

 26. Cammy Odpowiedz

  Piękna i szykowna!:))
  Co do tego co napisalas zgadzam się w 100%. Ja tez nie lubię okreslac siebie w jakis ramach, ubiór to wolność i sposob wyrazania emocji, siebie danego dnia!

 27. My Gaby Odpowiedz

  So lovely! love your hair!

  http://yourdulde.blogspot.com/

 28. by moniek Odpowiedz

  fajny post! coś w tym jest! 😉

 29. Megan Odpowiedz

  Na mnie bardzo ma wpływ to co mam aktualnie na sobie:) Raz jestem seksowną kobietą, raz poważną bizneswoman, czasem zwariowaną nastolatką:) Ubieram się do okazji, ale właśnie tez to co mam na sobie często wpływa na moją pewność siebie i jakie sygnały wysyłam otoczeniu 😉 A sesja piękna, w tej sukience wygladasz super:) buziaki

 30. Just Her Fashion Odpowiedz

  Prezentujesz się świetnie, z resztą jak zawsze… <3

 31. Ania Odpowiedz

  Cudowna marynarka ! 🙂

 32. Anonymous Odpowiedz

  mogę prosić o małą radę? 🙂
  czy noszenie grubych rajstop do krótkich jeansowych spodenek jest trochę dziecinne?

  • kapuczina Odpowiedz

   Jasne.
   Nie uważam, by było to dziecinne. O tym czy stylizacja jest bardziej lub mniej dojrzała nie świadczy tylko jeden element. Grube rajstopy do szortów to dobre rozwiązanie na jesień.

 33. Anonymous Odpowiedz

  Wyglądasz na dużo starszą niż jesteś w rzeczywistości. Myślę, że wpływa na to kilka czynników. Przede wszystkim kolor szminki, po drugie średnio fotogeniczna jesteś, a po trzecie raczej zachowawcze stylizacje. Brakuje tu trochę świeżości. Nie znam się na fotografii ale mam również wrażenie, że nowy fotograf robi bardziej ponure te zdjęcia 😉 Po obejrzeniu wywiadu z Tobą, który ukazał się w sieci, po tonie i sposobie Twoich wypowiedzi można wywnioskować, że dość wysokie mniemanie masz o sobie, a szczerze ten blog poza tym, że był, jest i będzie i niezbyt ciekawa osobowość budząca raczej niechęć do siebie nie napawa raczej do tego by wysoko zadzierać nosa.

 34. Anonymous Odpowiedz

  Wow. Jestem pod ogromnym wrażeniem zniomej kompetencji Twojej oceny. A wystarczyło przeczytać nazwisko fotografa umieszczone pod zdjęciami, by wiedzieć, że zdjęcia tego postu zostały wykonane przez niezmiennie dobrego Pana Adama Kozłowskiego. To z Twojego postu wynika, że jesteś dużo za młody\a, aby wiedzieć o tym, że powiedzieć kobiecie, iż wygląda poważniej jak myślisz, to spore nadużycie. Odnoszę wrażenie, że przy czytaniu wywiadu z Kapucziną trafiłeś/aś jednak w jakiś tekst obok, bo to co piszesz ni jak nie pasuje do wielce stonowanych, mądrych i wyważonych Jej odpowiedzi na zadawane pytania. Mam jedynie nadzieję, że czujesz się zdrowo i dalej jesteś dumny/a ze swojej oceny.

  Dwudziestodziewięciolistopadowiec

 35. Anonymous Odpowiedz

  Przepraszam. Miało być (…) znikomej kompetencji (…)

  Dwudziestodziewięciolistopadowiec 🙂

 36. pomiędzy białym a czarnym Odpowiedz

  Torebka i bransoletka nas urzekły:) Zapraszamy do nas na konkurs http://pomiedzybialymaczarnym.pl/konkurs/

 37. Sonja Ka Odpowiedz

  Ale cudowna stylizacja. Klasa i orginalność!

  sonja-ka.blogspot.com

 38. Ania Z. :) Odpowiedz

  podoba mi się zdjęcie z samą torebką, stylizacja tak średnio, ale gustowna jest.

 39. PlANTOFELEK Odpowiedz

  Bardzo kobieco wyglądasz. Fajnie że możemy eksperymentować z ubiorem i dobierać go do nastroju. Czasem mam dzień w który zakładam sukienkę i szpilki i czuję się kobieco a przez kolejny tydzień biegam w trampkach i też jest fajnie:)
  A tak w ogóle to jesteś świetna w tym co robisz!
  Pozdrawiam:)

 40. Anonymous Odpowiedz

  Witaj, przypadkowo trafiłam na Twojego bloga i jestem zachwycona! Możesz mi napisać czy dawno kupiłaś tą torebkę? Nie widzę jej już na stronie fleq, z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie,
  p.s. właśnie zostałam nową-stałą czytelniczką 😉

  Fiolka

  • kapuczina Odpowiedz

   Bardzo się cieszę i witam serdecznie;).
   Torebki zapewne już im się sprzedały, ale z tego co widziałam czasem mają dostawy tego samego modelu, więc warto zaglądać od czasu do czasu.

 41. Anonymous Odpowiedz

  i w dodatku odpowiadasz na pytania ;P

  Fiolka

 42. Anonymous Odpowiedz

  One of her most popular products are her organic vegetable seedlings, especially the tomatoes,
  which are cool-weather varieties that do well on California’s foggy Central Coast. Native plants or at least plants adapted to similar conditions as your region will have a better chance of growing and thriving. This will give them time to acclimate to their new environment, avoiding stress and shock often associated with transplanting, ensuring a healthy start.

  Stop by my website – jester

 43. Anonymous Odpowiedz

  Whether you are searching for specialty styling products or specific Loreal hair products, you are sure to find what you need.
  s Therapy Treatment line, which is a lightweight replenishing treatment that
  protects and maintains hair condition. The product should be one that is made for your type of hair,
  whether it be dry, oily, curly or straight.

 44. Anonymous Odpowiedz

  s the only thing that can tell you with any assurance that a project can move ahead and make money.
  Jundee brought up US$400 million of gold property alone, while Bronzewing, at this time owned by Navigator Strategies Ltd.

  Also onsite is a physics lab, which is in The underground
  psychic lab is in use today, by the University of Minnesota.

  Here is my homepage: mining

 45. Anonymous Odpowiedz

  One should apply minimal pressure to lift these concrete grinders and also hold it in flat motion while working.

  Also, keep in mind that the ingredients for the
  mix should be bought from a home improvement store to insure
  quality. * Not Ideal For Floors: While this is a great option
  for the walls, it’s a less-than-impressive option for the floors.

 46. Anonymous Odpowiedz

  According to coal miners can make from $56,000-$104,000 a year.
  If you have lower defence you can survive as well, but it won’t be as easy. One particular of the primary regions within the mining market in Australia which has observed the fantastic boost in the employment of ladies is dump trucking.

 47. Anonymous Odpowiedz

  Hair that is thin will benefit from lighter oils while hair that is coarse will benefit from heavier oils.
  Amla is used in the preparation of a highly effective natural
  shampoo by mixing 100 g each of amla, nuts and Shikakai soap in two quarts of water,
  the mixture is boiled for half an hour to simmer and then can be used as shampoo for
  one month for all hair treatment throughout the year. Once you have determined what kind of texture your hair has, you can then start using one of the techniques described below
  to improve it. From my experience, it is quite difficult
  to style hair immediately after a hot oil treatment, so you might want to skip the
  curling iron or hot rollers. 5 ml Kalonji Oil mixed at
  a hot drink after supper gives a quiet sleep all during the
  night.

  Have a look at my weblog :: how to make your hair grow faster

 48. Anonymous Odpowiedz

  According to coal miners can make from $56,000-$104,000 a
  year. Try and keep all of your tools and items organized in a neat way.
  If you choose an activity that the both of you enjoyed together, this will aid remind your ex of how pleasurable it
  was spending time with you, bring back the good
  days.

  Also visit my webpage mining

 49. Anonymous Odpowiedz

  The DE particles act to puncture the exoskeletons of most insects,
  mites, fleas, ticks, etcetera, causing them to die by
  dehydration. Native plants or at least plants adapted to similar conditions as your region will have a
  better chance of growing and thriving. Subtle gardening themes act upon the
  subconscious, and merely give the observer a pleasant
  feeling.

  my page :: assessment

 50. Anonymous Odpowiedz

  And just as I mentioned above that you simply came across a large number of distinctive types of medicines,
  but still you’re in problems. If so, taking steps like trying to prevent further injury or loss of blood are the most important thing you can do. And, for individuals who are eligible for both CLASS and Medicaid, a portion of the CLASS benefits will be used to offset the costs to Medicaid. Michael has done his stint and it should be left to rest. She was not the type to accept poverty and illiteracy without protest.

  Also visit my page: Dutch Reformed Church

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.