24 marca 2011

Little Sailor

Nie byłoby lata bez motywów marynarskich.  Wprawdzie nie można mówić nawet o wiośnie w pełni, ale z racji miejsca zamieszkania daję sobie prawo by wyprzedzić trochę pory roku.

Żeglarskie  akcenty maja swój początek w epoce wiktoriańskiej,  kiedy to czteroletni Albert Edward, książę Walii, otrzymał od matki, okrojoną, miniaturową wersję munduru noszonego przez marynarzy na Royal Yacht. W mojej pamięci jednak zapadła najbardziej bluzka w paski Audrey Hepburn i styl samej Coco Chanel.
Marynistyczny trend nie odchodzi i nie kończy się nigdy,  powraca z kolejnymi kolekcjami w  zmienionej, unowocześnionej formie. Również w tym sezonie projektanci inspirują się żeglarskimi motywami. Najbardziej wytworną i szykowną kolekcję stworzył dom mody Ruffian, elegancką i sportową zarazem- LacosteTracy Reese elementy marynarskie łączą ze stylem lat 70. Również Tommy HilfigerBetsey Johnson podłapali ten trend. Mnie osobiście zachwyciła najbardziej interpretacja przedstawiona przez dom mody Dior, łącząca soczyste barwy i hawajskie wzory z makijażem i fryzurą w stylu pin-up.  Dwurzędowe płaszcze, dziewczęce sukienki i kombinezony, a także buty wiązane na kokardę i słodkie falbany przy sukienkach to coś obok czego nie potrafię przejść obojętnie.  Mam nadzieję, że w mojej letniej garderobie znajdzie się kilka ubrań inspirowanych tą kolekcją.

The sailor fashion trend never goes away or ends, it returns with new collections in modified, modern form. Also these season designers were inspired by the sailor themes. The most distinguished and nobby collection had been developed by The  Ruffian, elegant and sporty one-by Lacoste. Tracy Reesecombines sailor elements with the 70’s. Tommy Hilfiger and Betsey Johnson had been caught up by it as well. In my opinion, the best interpretation had been braught up by Dior, combining lively colors, Hawaiian patterns and pin-up hairstyle. It really took my breath away. Girly dresses. jumpsuits, shoes laced with a ribbons and sweet frills are something I can’t walk by untouched. I seriously hope that some clothes inspired by this collection would find a place in my closet this summer.

 

 

 

 

Photos by Claudia
Oversize sweater- sh
Shorts- New look, sh
Bag- Mizensa
Shoes- Allegro
Jewellery- h&m, from swap

Dołącz do dyskusji! 7 komentarzy

 1. Bardzo podoba mi się ten wpis! to super, że dajesz odnośniki do zdjęć tych projektantów o których piszesz, to bardzo profesjonalne i wygodne dla nieobeznanych 😉
  a! i bardzo podoba mi się pierwsze zdjęcie 🙂 fajna kompozycja, dobrze dobrane kolorystycznie tło 😉

  Odpowiedz
 2. jakie genialne koturny, wow !! podoba mi się 😀

  Odpowiedz
 3. dziękuję wam bardzo za miłe słowa

  Odpowiedz
 4. nie dziękuj pracuj i dawaj radość innym nie zapominając o swojej:) to dopiero początek a ja będę pierwszym, który napisze, zapamiętajcie ten blog bo to tylko kwestia czasu kiedy stanie się jednym z lepszych i bardziej popularnych tego Tobie Wam i sobie życzę 😉

  Odpowiedz
 5. oj, bardzo bardzo podoba mi się twój sweter! 😀 styl marynistyczny ciągle powraca, a wiosna to chyba idealny okres żeby go zaadaptować pod siebie 🙂

  Może zajrzysz do mnie? Też dopiero zaczynam, jak Ty i miłoby było usłyszeć szczere zdanie, niezależnie czy pozytywne czy nie c:

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.