Bartosz Zadurski o sztuce masażu

Rozmowa z Bartoszem Zadurskim o sztuce masażu

Jakiś czas temu Bartosz (z Holistic Massage) napisał do mnie z zaproszeniem na masaż. Im dłużej rozmawialiśmy, tym bardziej interesujący wydał się dla mnie ten temat. Jego podejście do zawodu jest bardzo bliskie teorii work life balance i slow life. Zresztą nawet historia życiowa Bartka – bardzo młodego właściciela dużej firmy, który porzuca ją, by zająć się swoją pasją – wydaje się być bardzo inspirująca. W związku z tym postanowiłam przeprowadzić z nim krótki wywiad i podzielić się nim z Wami w tym poście.

 • Opowiedz o swojej ścieżce życiowej i zawodowej – czym zajmowałeś się wcześniej, i jak to się stało, że zacząłeś masować?

Pochodzę z trzeciego pokolenia rodziny fryzjerskiej, moja przygoda z tą dziedziną rozpoczęła się, gdy w 2007 roku założyłem internetową hurtownię fryzjerską, która w krótkim czasie stała się liderem w branży. Przez wiele lat rozwijałem ten biznes, który ostatecznie sprzedałem w zeszłym roku. W 2013 roku pod wpływem wieloletniego doświadczenia i zainteresowania rozwojem osobistym otworzyłem firmę szkoleniową, w której dzieliłem się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z biznesem, efektywnością pracy opartej na skonkretyzowanych celach. Rok później zacząłem oficjalnie masować i przeprowadzać warsztaty pracy z ciałem, a w tym roku rozszerzyłem to także o prowadzenie praktyki tańca spontanicznego.

Masowanie od wielu lat było czymś, co sprawiało mi przyjemność. W 2011 roku skończyłem kurs I stopnia masażu, od tego czasu ukończyłem wiele warsztatów masażu w Polsce i Indiach, jednak w początkowym okresie masowałem wyłącznie znajomych. W zeszłym roku zacząłem robić to oficjalnie pod marką Holistic Massage.

 • Masz holistyczne nastawienie do masażu, co oznacza, że nie pracujesz tylko z ciałem, ale też na głębszych partiach energii. Co to znaczy?

Koncepcja holistyczna zakłada podejście całościowe. Ja pracuję z ciałem i duchem. Bardzo często podczas masażu uruchamiają się wewnętrzne procesy, otwierają się różnego rodzaju emocje, co może prowadzić do uzdrowienia.

Ciało zawiera informacje o naszej historii, w ciele zapamiętane są nasze emocje, traumy. Poprzez świadomą pracę możemy nad tym pracować. Często przychodzą do mnie klienci z przewlekłymi bólami, na które nic im nie pomaga lub pomaga tymczasowo. Wtedy zalecam masaż rozbrajający, w którym poprzez uciskanie bolących (i nie tylko) punktów na ciele można wejść głęboko w emocje i traumy zapisane w ciele i je „rozbroić”. Najczęściej po takiej sesji ból zaczyna zanikać.

Pozytywne skutki masażu - wywiad.

 • Opisz proszę masaże, które wykonujesz.

Poza masażem rozbrajającym, który opisałem wcześniej, wykonuję obecnie masaż ajurwedyjski – Abhyanga, który jest masażem relaksacyjnym, oczyszczającym i harmonizującym, masaż tantryczny, który skupia się na pracy energetycznej z energią seksualną, masaż intuicyjny oraz masaż relaksacyjny.

 • Twoje działania skupiają się na energii i duchowości. Czy ktoś, kto podchodzi do sztuki masażu bardziej pragmatycznie, szukając odprężenia lub po prostu ukojenia na bolące mięśnie czy plecy, znajdzie to u Ciebie?

Tak, jeśli ktoś potrzebuje relaksu, to masaż relaksacyjny, który m.in. wykonuje, to zapewni. Przy bólach stosuję mocniejsze uciski powodujące rozpuszczenie bólu lub po prostu rozmasowuję bolącą partię mięśni.

 • Mógłbyś polecić kilka prostych sposobów na odprężenie, które można stosować samodzielnie w domu?

Rozciąganie ciała, relaksacyjna muzyka, medytacja.

Holistic Massage

 

Comments

 1. Małagosia Odpowiedz

  Masaż by mi się przydał.

 2. Libra Salon Kosmetyczny Odpowiedz

  Masaż ajurwedyjski jest wspaniały!

 3. masaż Odpowiedz

  Każdy masaż jest wspaniały. Dzięki za ten artykuł.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.