25 lutego 2013

ABOUT GLASSES || "Grey monday…"

Egzamin specjalizacyjny zdany, więc bez cienia wątpliwości mogłam pozbyć się stojącego na półce telewizora, który włączyłam tylko raz w celu umilenia sobie prasowania (znikoma przyjemność jak się okazało). Tym sposobem kilka dni temu wyrzuciłam go przez okno! Trochę koloryzuję. Pomógł mi kolega i zamiast okna użył drzwi i schodów, dzięki czemu zyskałam trochę miejsca na torebki. Gdyby tylko moi współlokatorzy byli choć w połowie tak ‚akulinarni’ jak ja, zagospodarowałabym w podobny sposób przestrzeń w piekarniku. Wracając do telewizora, pozbyłam się jednego i w zamian założyłam dwa na nos. Tak, są to zerówki i możecie śmiało nazywać mnie hipsterką (albo darować sobie tak typową dla tej sytuacji uwagę). Sama nigdy nie byłam zwolenniczką okularów niekorekcyjnych, nie widząc sensu ich noszenia bez wyraźnej wady wzroku. Jednak ostatnio w przypływie zakupowego szaleństwa, przymierzyłam jedne i poszłam z nimi do kasy. Dopiero później przyszła refleksja dotycząca użyteczności określonych części garderoby. Dajmy na to czapki typu beanie, które sama traktuję podobnie jak inne dodatki. Noszę je niezależnie od pory roku, choć z założenia ich zadaniem jest ochrona przed zimnem. Podobnie kominy, szaliki, chustki (zmienia się tylko ich grubość)…a także okulary, które choć bezużyteczne, mogą pełnić te same  funkcje co naszyjnik czy bransoletki, czasem nawet zastępować makijaż.
Specialization exam passed, so without a hesitation I could get rid of standing on a ledge TV that I turned on only once to make the ironing nicer (minimal pleasure as it turned out). That way a few days ago I threw it out the window! I’m exaggerating a bit. A friend helped me and a used doors and stairs instead, so I gained some space for the bags. If only my roommates were half as ‚not-culinary’ like me, I would have organised similar space in the oven. Going back to the TV, I got rid of one and instead put two on the nose. Yes, these are ‚zeros’ and you can go ahead and call me a hipster (or save to yourself such a typical remark). I’ve never been an advocate of non-corrective glasses, seeing no point in wearing them without a clear vision defects. However, I’ve recently ,in a fit of madness shopping, tried one on and went with them to the checkout. It was only later that an afterthought on the usefulness of certain pieces of clothing came. Let’s say a beanie caps that I treat the same way as other extras. I wear them any time of the year, although in principle they are designed to protect against the cold. Similarly like chimneys, mufflers, scarves (thickness is the only change) … and the glasses, which though useless, could perform the same functions as a necklace or bracelet, and sometimes even replace makeup. P. K.
Kurtka/ jacketReserved
Spódnica/ maxi skirt- Reserved
Okulary/ glassesReserved
Torba/ bagReserved
Buty/ shoes– Blink, Deezee
Koszula/ shirtHouse
Like me on Facebook

Dołącz do dyskusji! 38 komentarzy

 1. Jak nie Ty w tych okularkach 😀 Super spódnica <3 pozdrawiam i zapraszam do mnie 🙂

  Odpowiedz
 2. Ja mimo wszytko nie widzę celu zakładania okularów jako biżuterii czy części garderoby, ale stylizacja fajna. Świetna kurtka i spódnica 🙂

  Odpowiedz
 3. 3 ostatnie outfity są najlepsze jakie u Ciebie kiedykolwiek widziałam, choć i tak każdy jest świetny !! <3

  Odpowiedz
 4. I powiedz to komuś kto się całe życie (znaczy od podstawówki) z tymi szkłami użera. Ty szczęśliwa nie pasuje do stylizacji to fruu… i po okularach a ja się muszę męczyć świątek piątek, (albo wpadać na ludzi na ulicy^^)

  Odpowiedz
  • Niestety odkąd poszłam na studia (zaczęłam czytać nadludzką liczbę książek, spędzając większość czasu przed komputerem), również zauważyłam, że mój wzrok się pogorszył. Wcześniej był wzorowy. Zdaję sobie sprawę, że za jakiś czas i mnie będą czekały okulary/soczewki, więc zaczynam się powoli przyzwyczajać do tej myśli;).

   Odpowiedz
 5. Te okulary nie dodają Ci urody wręcz ją odbierają, wiec jaki jest sens w noszeniu. Kolczyki, naszyjniki rozumiem, ale zerówki? PO CO?

  Odpowiedz
 6. kurtka jest z nowej kolekcji Reserved ?

  Odpowiedz
 7. piękni Ci w tych okularach!

  Odpowiedz
 8. Cudownie wyglądasz! Prosto, kobieco i z klasą!

  Odpowiedz
 9. wow świetnie wyglądasz w tych okularach 😉
  Bardzo Ci do twarzy!
  Torba jest mistrzowska, zresztą jak reszta 😀

  Odpowiedz
 10. No cóż.. ja niestety nie rozumiem co ludzie widzą w tych ray banach, mnie się to kompletnie nie podoba… tym bardziej u kogoś, kto nie ma wady wzroku nie jestem w stanie tego zrozumieć. Chyba jakaś głupia moda ;P

  Odpowiedz
 11. cudowny strój.
  bardzo, bardzo lubię takie długie spódnice.

  Odpowiedz
 12. noś chociażby zerówki, wyglądasz przepięknie! nie bolą Cię oczy od patrzenia przez szybę, bo też rozważam kupno.

  Odpowiedz
 13. Gratuluję zdanego egzaminu!
  Do twarzy Ci w czerwonej pomadce 🙂

  Odpowiedz
 14. Genialnie wyglądasz!

  Odpowiedz
 15. torebka jest wspaniała! <3 niby prosta, klasyczna, ale zdecydowanie ma cos w sobie!
  cake-with-cream.blogspot.com – zapraszam na swojego raczkującego bloga, będzie mi miło, jeśli wpadniesz! 🙂 pozdrowienia!! :*

  Odpowiedz
 16. świetnie Ci w takim modelu okularów 🙂

  Odpowiedz
 17. a gdzie fotki były robione? Przychodzi mi na myśl jedno miejsce na starówce…

  Odpowiedz
 18. Spódnica i torebka świetne! Cała stylizacja fajna, bo spójna:)
  Powiedz prosze czy torebka pochodzi z aktualnej kolekcji? od dawna jest u Ciebie? Bo zaglądam teraz na stronę reserved i jej nie widze..

  pozdrawiam
  kasia

  Odpowiedz
 19. Jakbym widziała Keiko Lynn 😛

  Odpowiedz
  • Heh i calkiem mozliwe:) Przegladalam mase blogow ,,modowych” ostatnimi czasy, chcialam zrozumiec ten szal na nie. Ogolnie, albo sa to kopie manekinow z sieciowek, albo kopie bardziej popularnych blogerek. I ten blog, choc z pozoru oryginalny-nie rozni sie niczym wcale;)

   Odpowiedz
 20. Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze pod tym postem.

  Odpowiedz
 21. Absolutnie cudna torebka i nie mogę uwierzyć, że z reserved!! To Ty sprawiasz, że wszystko wygląda dużo lepiej niż na sklepowej półce. Spośród znanych mi „znanych blogerek Ciebie najfajniej mi się czyta i ogląda. No i Trójmiasto w tle – mój dom 😀 Wspaniale!

  Odpowiedz
 22. Bardzo fajnie wyglądasz w tyk okularkach;) Świetna koszula!

  Odpowiedz
 23. The proper term for a ringing in the ears is tinnitus and it can be quite debilitating especially if
  it is accompanied by vertigo. Because you
  will not be ready to command the noise and it will be really difficult for you to focus.
  They used a scientifically-proven and real-world tested program
  that’s been sweeping the Internet called, Tinnitus Miracle.

  Check out my webpage; tinnitus remedies

  Odpowiedz
 24. If you have tinnitus and want to help find the tinnitus cure,
  you could participate in a clinical trial. It is usually
  a symptom of a larger disorder and in some cases does not cause great concern but in
  others it is a big problem. The noises may seem worse if you are anxious or stressed.

  Here is my web-site; cure for tinnitus

  Odpowiedz

Dodaj komentarz