19 grudnia 2012

COATS AND JACKETS || "Nowhere warm"

Często pytacie mnie o to, gdzie znaleźć ładną i CIEPŁĄ kurtkę czy płaszcz, oczywiście w przystępnej cenie. Z moich doświadczeń wynika, że praktycznie jest to niemożliwe. Załóżmy, że bierzemy pod uwagę sklepy sieciowe (wyszczególnione na podstawie kryterium przystępności ceny). Nie wiem jak w Waszym przypadku, ale jeśli o mnie chodzi, zarówno płaszcz kosztujący 100 zł jak i ten za 700, nie spełnia moich oczekiwań, tzn. nie grzeje wystarczająco. Mam wrażenie, że zaprzestano produkcji takich rzeczy i należy zacząć poszukiwania w second-handach i sklepach vintage, a te mogą trwać nawet latami. Nie zamierzam jednak marznąć tak długo i Wam też tego nie polecam;). Dlatego stosuję stary, sprawdzony sposób, którego unikałam jak ognia będąc dzieckiem- ubieram się na cebulkę. Górna partia tego zestawu ma aż 5 warstw: koszulkę, sukienkę, sweter, kurtkę i kamizelkę, czyli dokładnie tyle ile byłam w stanie unieść!

Torebka z tego zestawu pochodzi ze sklepu eTorba, który specjalnie dla czytelników Kapucziny (znów piszę o sobie w trzeciej osobie) przygotował rabat w wysokości 10 zł na wszystkie produkty. Pod zdjęciami znajdziecie kod zniżkowy. Jest ważny do końca stycznia.

Photos by Anna Kuczyńska
Bag- eTorba
Shoes- Aldo
Socks, tights- E- Marilyn
Fur vest- Reserved
Cap, gloves- H&M
Jacket- no name
Sweater- Terranova
Dress/tunic- sh+diy
Necklace- Blink Blink
Like me on Facebook

You often ask me where to find a nice and warm jacket or coat, of course, at an affordable price. My experience tells me that it is practically impossible. Let’s suppose we consider the chain stores (singled out on the basis of the affordability of prices). I don’t know how about you, but if you ask me, both coat costing 100 zł and the one for 700 zł, does not meet my expectations, ie. does not keep me warm enough. I have a feeling that production of such things just stopped, and you should start searching in the second-hands and vintage stores, and it can take even years. But I’m not going to freeze for so long and you I recommend you the same;). That’s why I use old, proven way that I avoided like the plague as a child – dress in layers. The upper part of this set is made of 5 layers: T-shirt, skirt, sweater, jacket and vest, which is exactly as much as I could carry!

The purse from this set comes from the eTorba store, which have prepared specially for Kapuczina’s readers (again, I’m writing about myself in the third person) a discount of 10 zł for all products. Under the pictures you can find a discount code. It is valid until the end of January. P.K.

Dołącz do dyskusji! 32 komentarzy

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  Odpowiedz
 2. Rękawice są nieziemskie!
  Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
 3. super! właśnie ostatnio kupiłam podobną czapkę :)!

  Odpowiedz
 4. piekna! i wspaniale grube faktury :]]

  Odpowiedz
 5. Zestaw jest bardzo fajny. Niby stonowany, a jednak bardzo ciekawy. ; >

  Odpowiedz
 6. Ubieranie się na cebulkę jest chyba najbardziej racjonalnym wyjściem. Cóż, trzeba jakos przetrwać tę zimę…

  Odpowiedz
 7. suuper.tak jak lubię – w końcu;-)oprócz butów rewelka! zresztą moja kamizelka;p i moj ulubiony spoósb ubierania warstwowego;)

  Odpowiedz
 8. Z moich doświadczeń wynika, że wystarczy kupić płaszcz, który w większości jest zrobiony z wełny. Jestem wielkim zmarzluchem, a pod takim płaszczem wystarczy, że mam koszulkę i sweter albo bluzę i jest mi ciepło. Mój płaszcz jest już dość życiowy, ale kupiłam go na targu, z tego co pamiętam to kosztował wtedy ok. 250 zł (to było może 4-5 lat temu)

  Odpowiedz
 9. Świetnie wyglądasz , sukienka w jaskółki jest urocza 🙂

  Odpowiedz
 10. łał ile warstw ! nie mogłabym tyle na siebie założyc 😉
  ale tobie w tym ładnie 🙂

  Odpowiedz
 11. Ty zawsze tak pięknie się prezentujesz 🙂

  Odpowiedz
 12. Kapuczino zerknij na 3 zdjęcie 😀

  Odpowiedz
 13. Kupno zimowej kurtki, która byłaby ciepła, ładna i w przystępnej cenie jest prawie niemożliwe 😉 Wyglądasz świetnie, całość bardzo mi się podoba.

  Odpowiedz
 14. Wyglądasz wspaniale!! Szczególnie spodobały mi się suhkienka i sweterek<3 Pozdrawiam Kapuczinko!!

  Odpowiedz
 15. Też niedawno w sh wyszukałam sukienkę w jaskółki, uwielbiam ten print 😉
  Wspaniała stylizacja 😉

  Odpowiedz
 16. Strój przepiękny! <3 Tylko makijaż jakiś...dziwny;(

  Odpowiedz
 17. A ja myślę, że kwestia jest tego, że większość sieciówek jest z cieplejszych krajów niż nasz… wyobraźcie sobie np zimę w Hiszpanii… tak. a teraz wróćmy do Polski. Dlaczego kurtka z Zary nie może być naprawdę ciepła…:D?

  Czapa super:)!!

  http://www.jellyfish2012.blogspot.com/

  Odpowiedz
 18. ale misiowo u Ciebie:)

  Odpowiedz
 19. jak dla mnie jest już nieco zbyt wiele tych warstw chociaż co do poszukiwań ciepłego płaszcza to niestety masz racje, większość nie jest w ogóle ocieplanych, a te które są to ledwo ledwo mają jakiekolwiek wypełnienie…
  zawsze pozostaje puchowa kurtka, taką awaryjną na wyjątkowo duży mróz mam w swojej szafie 😉
  w twoim zestawie najbardziej spodobały mi się futrzane rękawiczki, nie wiem jakie są w rzeczywistości, ale sprawiają wrażenie takich przyjemnie mięciutkich i ciepłych 🙂
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 20. Mnie sie ten zestaw bardzo podoba i jestem pewna, ze w takim bym raczej nie zmarzla. Choc na wszelki wypadek by az tak nie marznac chyba zastapilabym sukienke jakimis spodniami.

  Kasia

  Odpowiedz
 21. Sukienka bardzo mi się podoba! No i zakolanówki uwielbiam:)
  F.

  Odpowiedz
 22. cudne foty i ekstra stylizacja!!! Tak trzymaj Kapuczina! pozdrowki!!!

  bymoniek.blogspot.com

  Odpowiedz
 23. Mam ten sam problem z zimowym wierzchnim okryciem. :/ Wszystko jest zbyt lekkie jak na zimę. Ostatnio szukałam z koleżanką kurtki w mohito, ale wszystkie były marne i cienkie, koleżanka zapytała o nie pani tam pracującej, a ta jej odpowiedziała, że cieplejszych kurtek już nie będzie.
  Zestaw jak najbardziej na tak, ślicznie wyglądasz. 🙂

  Odpowiedz
 24. Świetne są te Twoje zdjęcia 😉
  Super dobrana stylizacja.!
  Wesołych Świąt.!
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 25. Cudnie wyglądasz 😉 Świetne zdjęcia!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.